مجتمع های تجاری بزرگ چگونه نظافت می شوند؟

امروزه برای نظافت محیط های وسیع روش های مدرن و دستگاه های پیشرفته ای استفاده می شود. در گذشته تنها از روش های دستی استفاده می شده که ایرادات و مشکلات بسیار زیادی داشته است از جمله سرعت پایین نظافت، کیفیت پایین،‌ خستگی زیاد برای نیروی انسانی، عدم نظافت نقاط غیر قابل در دسترس. اما با به روی کار آمدن دستگاه های نظافت صنعتی، روش های نظافتی محیط ها تغییر کرد بسیار بهینه شد. استفاده از دستگاه های جدید علاوه بر بالا بردن سطح بهداشت محیط، سرعت نظافت بالاتر رفته و در هزینه ها و انرژی نیز صرفه جویی شده است.  مجتمع های تجاری محیط هایی پر رفت و آمد هستند که علت اصلی آلودگی آن ها گرد و خاک و تردد بالای مشتریان و مراجعه کنندگان می باشد. به دلیل همین رفت و آمد زیاد، نظافت چنین محیط هایی به سختی انجام می شود. زیرا باید در ساعاتی نظافت صورت پذیرد که مجتمع تعطیل است. زیرا شستشو می تواند سطح را لغزنده کرده و در رفت و آمد افراد خلل ایجاد نماید. اما با استفاده از دستگاه های مدرن در حوزه نظافت می توان بدون خلل در رفت و آمد افراد مراجعه کننده، به خوبی محیط را نظافت و شستشو نمود. در ادامه برخی راهکارهای نظافتی جدید که برای مجتمع های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد معرفی می شوند.

شستشوی سطح زمین با استفاده از اسکرابر صنعتی

برای شستشوی سطح زمین در یک مجتمع تجاری می توان از دستگاه اسکرابر استفاده نمود. دستگاه اسکرابر سطح زمین را به خوبی شستشو داده و به طور کامل خشک می نماید. دستگاهی با چنین عملکردی به ظاهر ساده، تحولی در حوزه نظافت به ارمغان آورد. سرعت بالای شستشو، کیفیت بالای شستشو، خشک شدن سریع سطح پس از شستشو، صرفه جویی در آب و انرژی، صرفه جویی در هزینه ها از جمله مهمترین دستاوردهای استفاده از کفشوی صنعتی می باشد. از دستگاه اسکرابر می توان برای شستشوی سالن ها و بخش های مختلف مجتمع تجاری، پارکینگ، راهرو ها و غیره استفاده نمود.

به کارگیری واترجت صنعتی برای شستشوی بخش های بیرونی

دستگاه واترجت صنعتی که با نام شوینده پرفشار و یا کارواش دستی نیز عنوان می شود به دلیل پاشش آب در محیط، برای شستشوی سطوح خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. واترجت صنعتی با ایجاد آب پرفشار برای شستشوی آلودگی های سخت و عمیق نیز به کار می گیرد و می تواند در عرض چند ثانیه جرم و رسوب را از سطح جدا کند. دستگاه واترجت صنعتی برای شستشوی نمای ساختمان، در و پنجره ها، سطح زمین و دیوار ها، پارکینگ، خودرو و غیره بسیار کاربردی می باشد.

سوییپر صنعتی برای جاروی محوطه مجتمع تجاری

معمولا مجتمع های تجاری دارای محوطه هایی باز و بزرگ هستند. برای نظافت چنین محیط هایی که دارای وسعت بالایی هستند می توان از سوییپر شهری استفاده نمود. سوییپر که با نام جاروی اتوماتیک نیز گاها نام برده می شود برای جمع آوری گرد و خاک، آلاینده های کوچک مانند برگ و سنگ ریزه، کاغذ و غیره به کار می رود. از سوییپر صنعتی برای نظافت محوطه ها و پارکینگ استفاده می شود.