تعریف کدهای صفحات وب

در دنیای امروز، داشتن یه سایت معتبر و با کیفیت، یکی از مهمترین روشای معرفی شما در مورد کار و کاسبی و فعالیت هاتون به افراد تموم دنیا هستش. در وقتی که شما مبادرت به طراحی و راه اندازی سایت میکنین، باید باین نکته رو در نظر داشته باشین که کاربران از راه جست و جوی مطالب مورد نظر در موتورهای جست و جو و در گوگل، می تونن سایت شما رو بیان پس در طراحی سایت و صفحات اون، باید به این مسئله به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که مرورگرها قادر به پیدا کردن سایت شما باشن. به خاطر همین باید در طراحی صفحات جور واجور سایت، از کدهایی استفاده شه که هر کدوم اطلاعاتی رو در اختیار مرورگر و موتور جست و جو قرار میده تا توانایی خوندن این اطلاعات واسه موتور جست و جو جفت و جور باشه. با به کار گیری نرم افزار برنامه نویسی میشه این کدها رو در سایت تعریف کرد و انا رو به عنوان نشونه راه در اختیار موتور جست و جو قرار داد.

کدهای صفحات وب از نظر سئو (اس ای اون) خیلی مهمه. ‫هدف پایانی موتورهای جستجو موقع بررسی یه صفحه‬ تعیین موضوع سایت واسه افراد معموله‬ ولی موتورهای جستجو صفحات رو مانند ما نمیبینن‬ و عوضش کد وب سرورهایی که‬ به مرورگرها بر میگردانند رو می بینن‬ ولی واسه نشون دادن این موضوع، ‫صفحه خونگی‬‬ یه سایت قشنگتر رو در نظر بگیرین. واسه ما آدم اون مانند یه‬ صفحه خونگی رنگی و غنی از محتوا دیده میشه.‬ تصاویر، متن، منوها و ویدئوها در‬ رنگها و استایلهای مختلفی دیده میشه.‬ از نظر چشمی لذت بخشه‫ و ما می دونیم که چیجوری‬ این اطلاعات رو جذب کرده و‬ در بین اون حرکت کنیم‬ ولی واسه موتورهای جستجو این صفحه اینطور به نظر میرسه که خطای خیلی از کدای نا معنی به صورت پشت سر هم نوشته شده.‬ این ممکنه مانند اون چیزی‬ که ما دیدیم نباشه، ولی هست.‬

این مطلب را هم بخوانید :  موفقیت و خوش بینی

همه نشونه گذاریا تنها راهنمایی هستن که‬ مرورگر دنبال میکنه تا صفحه ای‬ قشنگتر رو بر صفحه نمایش به تصویر بکشه‬ و بخش مهم اینه که‬ این کدیه که موتورهای جستجو بررسی میکنن.‬ صفحات وب با کد اچ تی ام ال‬ ساخته و نشونه گذاری می شن و این کد‬ به مرورگرها کمک میکنه تا همه‬ فایلهایی که نیاز داریم رو واسه این صفحه قشنگتر پیدا کنیم‬ که همه چیز به صورتی نمایان‬ در صفحه قرار می گیرن، چیجوری همه چیز چیده شدن‬‬‬‬، ‫چه فونتی، رنگها و اندازه های‬ مورداستفاده ، ظاهر منوی دو طرف‬، نشانی لینکها و محل قرار گرفتن المانهای محتوا‬ همونطور که میدونید، چیزای زیادی‬ در اچ تی ام ال هست‬ که ممکنه در صفحه‫ نمایش نیاد‬‬ و این آیتما فرصتهایی رو‬ واسه ما جفت و جور می آورد‬ تا موتورهای جستجو درک بهتری از محتوا داشته باشن.‬ اچ تی ام ال مسئول لود‬ صفحات گسترده س که راهنماهایی‬ واسه پیدا کردن مشخصه های روشن صفحه س.‬ رنگ ریزی فونت، اندازه محتوا، فضای‬ بین خطوط و تصویر پس زمینه‬، همه اصولی هستن که واسه نمایش چشمی صفحه استفاده می شن‬ و اچ تی ام ال تنها زبانی‬ نیس که مرورگرها درک میکنن.

دیگه کدهای صفحات وب

‬ امروزه صفحات وب با وجود جاوا‬ اسکریپت کارکرد پیچیده تری دارن‬ و اونا کدهای دیگری هستن که‬ مرورگر قادر به خوندن و اجرای اون هستش‬ و میتونه چیزایی مانند انیمیشن، اسلایدشوها‬ و منوهایی پویا رو در خود جا دهد‬. مانند المانهای استایل، این کد میتونه در خط یا‬ ارجاعی از فایلهای متفاوتی قرار گیرد‬ هم اینکه شما می تونین با اون کد‬ محتویات غیر متنی متنوعی رو به وجود بیارین‬ واسه نمونه یه بلوک کد مسئول‬ رندر ویدئوی موجود تو یه سایت است‬. با وجودی که ما آدما ویدیو رو تماشا کرده و‬ پیامش رو دریافت میکنیم، این بلوک‬ از کد تنها چیزیه که موتور جستجو میبینه‬ با وجودیکه این دوره ای از‬ طراحی یا برنامه نویسی نیس‬ ولی باید شما بتونین درکی از‬ حولوحوش موتورهای جستجو داشته باشین و اونا رو بشناسین. همونطور که حدس زدید، باید‬ مطمئن شید که کد سایت روشن و بهینه‬ و به دور از هر خطایی‬ باشه تا مطمئن شید که‬ صفحات به درستی واسه کاربران نمایش پیدا میکنه‬ ولی در عین حال موتورهای جستجو رو هم گیج نمی کنه.‬ هر چی کد روشن تر باشه‬ تغییر اون واسه بهینه سازی صفحه‬ آسونتر تر میشه و موتورهای جستجو بیشتر به‬ صفحات شما اعتماد کرده و تجربه‬ ی خوبی واسه کاربران داره‬‬‬.

این مطلب را هم بخوانید :  مهمترین دلایل شکست کسب و کارهای نوپا