دانلود پایان نامه رشته حقوق درباره 60,

در فرهنگ عامیانه اعتیاد و مواد مخدر از زبان مصرف کنندگان هرویین شنیده می‌شود که ما برای ترک اعتیاد به تریاک هرویین مصرف کردیم ، به ما گفتند اگر چند روزی هرویین مصرف کنید راحت تر می‌توانید اعتیادتان را ترک کنید. ( congress 60, 2013)
امروزه هروئین یکی از خطرناک ترین و اعتیاد آورترین مخدر ها شناخته شده است . این مخدر امروزه عمدتا از تریاک غیر قانونی به دست می آید که از آزمایشگاه های زیرزمینی به سراسر جهان راه پیدا می کند . این هروئین خیابانی در شکل های مختلف ارائه می شود که اغلب به شکل گرد سفید یا قهوه ای به فروش می رسد. همین طور ممکن است به شکل رسوب سیاه رنگ و قیر مانندی به فروش رسد که هروئین قیر سیاه نامیده می شود . ( congress 60, 2013)
درجه خلوص هروئین بسته به مکان و زمان و فروشنده آن بسیار متفاوت است . در بین دلالان هروئین «بریدن» هروئین بسیار رایج است . آنها میزان خلوص آن را با موادی مثل شکر ، نشاسته ، شیر خشک، و استریکنین (یا همان مرگ موش ) رقیق تر می کنند در نتیجه خریداران غیر قانونی هروئین هرگز نمی دانند که در واقع چه چیزی مصرف می کنند . ( congress 60, 2013)

هرویین اصل یا لابراتواری که هنوز هم به صورت قاچاق تولید می‌شود پودری سفیدرنگ است اما هرویین‌هایی که به هرویین خیابانی شهرت دارند کرم رنگ و بعضاً قهوه‌ای روشن هستند. این ماده به صورت مصرف کشیدنی با زرورق ، استنشاقی و تزریق وریدی مصرف می‌شود. ( congress 60, 2013)
هرویین‌هایی که در حال حاضر در بازار قاچاق کشور ما وجود دارند ، طی آزمایش‌های به عمل آمده مشخص شده است که بیش از 90 درصد ترکیبات آن ترکیبی عجیب و غریب از انواع قرص‌های روان گردان شامل خواب آور، ضد افسردگی ، آرامبخش و غیره است و کمتر از 10 درصد آن هرویین خالص است و بهتر است به آن قرصئین گفته شود تا هرویین. این نوع هرویین باعث چرت شدید می‌شود و مصرف کننده آن پس از مصرف در وضعیتی قرار می‌گیرد که مشاعر آن تقریباً از کار می‌افتد در حالیکه تخریب هرویین خالص در این حد و اندازه نیست. (رئیسدانا, 1391, ص. 5)
( انواع هروئین به ترتیب از بالا به پایین : قیر سیاه ، خیابانی ، هروئین کریستال و هروئین کراک)
میزان خلوص هروئین در بازار ایران :
همان طور که اشاره شد هروئین از تبلور مورفین به دست می آید و نام این محصول مورفین دی استیل است در هنگام تبلور مورفین ترکیب دیگری نیز به دست می آید. نام این محصول مورفین مونو استیل است .در زمینه میزان خلوص هروئین در بازار ایران مطالعاتی که صورت گرفته است نشان می دهد که در خالص ترین هروئین به دست آمده از تبلور مورفین مقداری مورفین مونو استیل که ناخالصی باقی مانده از تبلور مورفین است مشاهده شده است .در چهار شهر تبریز ،بندر عباس ، تهران و مشهد مقداری از نمونه های بیابانی که در مسیر های انتقال کشف شده اند و نیز نمونه های خیابانی ، مورد آزمایش قرار گرفتند . در تمامی این ترکیبات ، کافئین ، مرفین مونو استیل و مورفین دی استیل کشف شد .در نمونه های تهران هروئین با کافئین مخلوط شده بود تا حجم آن افزایش یابد. همچنین در بیشتر نمونه های تهران ، مواد غیر قانونی با هروئین مخلوط شده بود ، در برخی دیگر نیز میزان کافئین بیش از مورفین مونو استیل و مورفین دی استیل بود . در نمونه های بندر عباس ناخالصی های فراوان یافت شد و میزان مورفین آنها بالا بود . در این نمونه ها علاوه بر کافئین از کدئین نیز برای رقیق سازی استفاده شده بود. در نمونه های تبریز میزان ناخالصی پایین تری مشاهده شد و کافئین در آن مشاهده نگردید . اما این احتمال وجود دارد که این نمونه ها قبل از اضافه شدن کافئین کشف شده باشد . در نمونه های مشهد از کافئین برای رقیق سازی استفاده شده بود اما مقدار آن از مورفین دی استیل و مورفین مونو استیل کمتر بود . در بیشتر نمونه ها غلظت هروئین 20 تا 22 درصد بود . به طور عمومی ، نمونه های خیابانی دارای هروئین کمتر و ناخالصی بیشتر از نمونه های بیابانی بودند (رئیسدانا, 1391, ص. 5)
تا رسیدن این مواد به دست مصرف کننده نهایی مواد مختلفی ( کافئین ، رشته های گیاهی و… ) برای رقیق سازی به آنها افزوده می شود . با افزایش تعداد دلالان نیز میزان ناخالصی افزایش می یابد . (رئیسدانا, 1391, ص. 5)
مصرف هروئین :
رایج ترین روش مصرف هروئین تزریق درون سیاهرگی است . از آنجا که هروئین اغلب به صورت گرد فروخته می شود، معتادان به هرروئین با حل کردن آن دریک مایع آن را به صورت تزریقی در می آورند . اغلب آنان دست کم روزی 4 بار هروئین تزریق می کنند ( congress 60, 2013)
مصرف کنندگان هروئین همیشه آن را درون سیاهرگ های دست خود تزریق نمی کنند زیرا به دلیل وجود کبودی تزریق های قبلی روی دست خود به راحتی قابل شناسایی هستند و آنان سعی می کنند با تزریق در نقاط دیگر بدن این نشانه هارا از خانواده ، دوستان ، و به خصوص مامورین قانون پنهان کنند . ( congress 60, 2013)
امروز استنشاق هروئین از راه بینی و کشیدن آن در بین مصرف کنندگان هروئین رایج است . با این که این روش ها اوج کمتری نسبت به اوج حاصل از تزریق دارند ، اما به مصرف کننده امکان پنهان نمودن اعتیادش را می دهد . ( congress 60, 2013)
در حال حاضر مواد مخدر جدید شامل کراک ، شیشه ، آیس یا کریستال گوی سبقت را در تخریب از هرویین ربوده‌اند و بلایی بر سر مصرف کننده می‌آورند که هرویین با آن قدرت وحشتناک نمی‌تواند بیاورد و بسیاری از مصرف کنندگان هرویین به مصرف کراک روی آورده‌اند. ( congress 60, 2013)
گفتار چهارم :
حشیش :
یکی از مواد مخدری که از زمان‌های بسیار قدیم تا به امروز به منظور خروج از حالت تعادل طبیعی مورد استفاده بشر بوده و هست، حشیش می‌باشد. این ماده، از درختچه‌ای به نام شاهدانه و یا کانابیس به‌دست می‌اید.
موادی‌که از قسمت‌های مختلف این گیاه به‌دست می‌آید، نام‌های مختلفی دارند؛ مثل بنگ ، حشیش، گرس ، علف یا ماری‌جوانا که بسته به مقدارTHC موجود در آنها از قدرت کمتر و یا بیشتری برخوردار هستند. THCیا تترا هیدرو کانابینول TETRA HYDRO CANABIOL ماده اصلی این خانواده است که مقدار آن در قسمت‌های مختلف گیاه متفاوت است. بیشترین مقدار THC در صمغ یا شیره‌ای است که از سطح برگ‌های این گیاه تراوش می‌شود.که از جمع‌آوری آنها، حشیش که قوی‌ترین فراورده آن است، بدست می‌آید. ( congress 60, 2013)
(حشیش)

ماده دیگری که از این گیاه بدست می‌آید، بنگ است که از جوشانده ترکیب ساقه و برگ‌های این گیاه بدست می‌آید که به آن روغن حشیش نیز می‌گویند. ماده دیگر، علف یا گرس یا ماری‌جوانا است که از خشک‌ کردن و پودر کردن برگ‌های گیاه شاهدانه بدست می‌آید. تمامی این مواد، حاوی ماده THC می‌باشد.THC در گذشته‌های دور به عنوان داروی ضد درد مورد استفاده بوده‌است اما با مشخص شدن عوارض و خواص این ماده که بر روی افراد مختلف متفاوت بود به تدریج استفاده دارویی آن کنار گذاشته شد ( congress 60, 2013)
گفتار پنجم :
کوکایین:
کوکائین چیست؟
کوکائین از برگهای بوته کاکائو که عمدتا” در آمریکای جنوبی کشت میشود استخراج میگردد. کوکائین برای قرن ها مورد استفاده سرخپوستان جهت مبارزه با گرسنگی و کار سخت بوده و حتی تاثیر آن در اواسط قرن هجدهم مورد تحسین و تمجید افرادی از جمله فروید قرار گرفت. تا سال 1906 میلادی این ماده محتوای اصلی کوکاکولا بوده و همچنین به عنوان داروی بیهوشی هم استفاده می شد. ( congress 60, 2013)

اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید.

رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

استفاده گسترده و اعتیاد به این ماده باعث شد تا اوایل قرن 19 میلادی دولت ها بر علیه استفاده از این مواد به اقداماتی دست بزنند. در دهه 70 و اوایل دهه 80 میلادی کوکائین به عقیده عده کثیری امن و بی خطر اعلام شد. اما با انباشته شدن شواهد پزشکی در رابطه با تاثیر زیان آور کوکائین و معرفی و استفاده گسترده آن دولت ها و مردم بار دیگر در رابطه با استفاده روزافزون این ماده اعلام خطر کردند. ( congress 60, 2013)
در حال حاضر اعتیاد به کوکائین یکی از جدی ترین مشکلات مربوط به مواد مخدر در دنیا و بخصوص در آمریکاست. ( congress 60, 2013)
(استشمام کوکائین)
کوکایین، آلکالوئید اصلی برگ کوکا است که از برگهای بوته ای به نام (Ergthroxglom Coca) بدست می آید، که مرکز اصلی رویش آن آمریکای جنوبی است. کوکایین به عنوان ماده موثر در سالهای ۶۰- ۱۸۵۹ م. از برگ کوکا مجزا و استحصال شد. ( congress 60, 2013)
کوکایین پودر سفید نرم شفاف کریستالی با طعمی تلخ است که اغلب با پودر تالک، یا ملین ها یا شکر مخلوط می شود و معمولا به صورت استنشاق، تزریقی، خوراکی یا دود کردن و گاهی هم به طریق پاشیدن روی دستگاه تناسلی مصرف می کنند. ( congress 60, 2013)
دود معمولی آن برای انفیه و استنشاق ۳۰ تا ۱۰۰ میلی گرم است و ۱۰ تا ۲۵ میلی گرم آن برای تزریق استفاده می گردد. کوکایین بی حس کننده موضعی است و به ندرت برای برخی از اعمال جراحی استفاده می شود.
نامهای خیابانی آن Coke مخفف کلمه کوکایین ((Cocaine، Candy (شیرینی) ، Nose (بینی) ،Snow (برف) ، Happy (خوشحال، خوشبخت) و Dust (مواد گردی، گرد و خاک) می باشد. ( congress 60, 2013)
استعمال کوکا قرنها است در کشورهای هند، پرو و بولیوی معمول بوده، برگهای رنگ کوکا را برای لذت و خوش بودن می جوند، مردم این کشورها برای قادر شدن به انجام کارهای سخت و جدی و راه رفتن و تحمل گرسنگی و تشنگی از جویدن کوکا یاری می گیرند. ( congress 60, 2013)
تا آنجا که به تاریخچه کوکا مربوط می شود، این عادت در میان ساکنان کوه های آند رایج بوده است. در تابوت های (Hausas) باستانی پرو، مجسمه های در حال استعمال کوکا کشف شده اند. روشن ترین علامتی که بر چهره معتادان کوکا دیده می شود فرو رفتگی گونه هاست که در اثر مکیدن برگ کوکا به وجود می آید. ( congress 60, 2013)
کوکائین چگونه مصرف می شود؟
چهار روش اولیه استفاده از کوکائین شامل :
استشمام : با این روش کوکائین به جذب شدن از طریق لایه های درونی بینی وارد بدن میشود.
تزریق : مصرف کننده با مخلوط کردن پودر کوکائین با آب با استفاده از سرنگ مواد را درون رگ تزریق می کند
تدخین : هیدروکلورید کوکائین تبدیل به ماده ای سخت و کلوخی (Free basing) . سخت سازی می شود که قابل تدخین است.
کوکائین کراک از ترکیب هیدروکلورید کوکائین با آمونیاک و دوکربنات سودا (جوش شیرین) و چندین مواد دیگربه شکل ماده ای با تکه های سخت به دست می اید که آن را کراک می نامند. این ماده با استفاده از پیپ شیشه ای تدخین میشود. ( congress 60, 2013)
اعتیاد به کوکائین تا چه حد گسترده است؟
بر مبنای آمارگیری و بررسی ملی استفاده خانگی مواد مخدر در آمریکا (ان اچ اس دی آ) درسال 1997 تعداد مصرف کنندگان کوکائین حدودا” به یک میلیون و نیم می رسید. از هر ده نفر مردم عادی یک نفر کوکائین را امتحان کرده بود و کل این جمعیت به بیشتر از 22 میلیون نفر می رسید. کوکائین صنعت غیرقانونی کلمبیاست که از بیشتر از 35 بیلیون دلار تجاوز می کند. این مبلغ از صنعت اولیه تولیدی کلمبیا، قهوه، فراتر رفته است. ( congress 60, 2013)
بر مبنای تحقیقات بعدی این آمارگیری و با در نظر گرفتن افراد مصرف کننده ای که در این تحقیق شرکت نکرده اند ان اچ اس دی آ تعداد مصرف کنندگان کوکائین در آمریکا را حدودا” به 306 میلیون نفر تخمین زده است. ( congress 60, 2013)
استفاده از کوکائین در سراسر جهان رو به افزایش است. ( congress 60, 2013)

گفتار ششم :
توهم زا ها:
توهم زاها مجموعه نا هماهنگ و گسترده ای از مواد مخدر را تشکیل می دهند و بصورت کلی به دو دسته طبیعی و غیرطبیعی تقسیم می شوند :
از جمله مواد طبیعی می توان به گراس ، حشیش ، ماری جوانا ، چرس و برخی قارچهای خاص و … اشاره کرد. ( congress 60, 2013)
مواد مصنوعی این دسته شامل MDMA,PCP,DMT,LSD ، یا همان اکستازی ، کتامین ، مسکالین ، …. می باشند . ( congress 60, 2013)

(توهم ناشی از مصرف توهم زاها )

اثر مواد توهم زا برای افراد بسیار

پاسخی بگذارید