مهارت‌های ضروری برای رسیدن به موفقیت

مهارت موفقیت o-SUCCESS-skills

مهارت های جور واجور در جنبه های جور واجور زندگی نیازه تا شما یه آدم نرمال باشین و بتونین در این دنیای مدرن اهداف خود رو پیش ببرین ، وقتی که صحبت از ساختن یه زندگی موفق می شه، بیشتر ما چند مهارت که به صورت رایج گفته می شه که شما رو به این هدف می رساند تو ذهن داریم. عاداتی چون مدیریت زمان، تفکر خلاق و انضباط فردی، بیشتر از همه به عنوان کلید موفقیت مطرح می شن.

ما یاد گرفته ایم که قابل تکیه بودن و ایجاد رابطه به شکل موثر مهم هستن. و همه از اهمیت حیاتی مصمم بودن و مدیریت موثر پول باخبر هستن.

ً اینا و دیگه عادات خوبی که به صورت عادی پیشنهاد می شن، همه در پیدا کردن رسیدن به زندگی خوب به ما کمک می کنن. اما مهارتهای دیگری هم هست که به همین اندازه در رسیدن به زندگی خوب و شیرین موثره.

در زیر با ۹ مهارت واسه رسیدن به موفقیت آشنا می شید که هر چند شاید خیلی به گوشتون نخورده باشن، اما بسیار در رسیدن به زندگی خوب موثر هستن.

۱.چیجوری “نه” گفتن

بیشتر ما طوری آموزش دیده ایم که بیشتر از اینکه به تمایلات شخصی خود اهمیت بدیم به تلاش در راضی نگاه داشتن بقیه داشته باشیم. حتی وقتی که موفق می شیم خود رو از انجام کاری که به اون تمایل نداریم خلاص کنیم، بازم پیش میاد که نسبت به رد درخواست طرفمون احساس گناه می کنیم. اما اشتباه نکنین؛ آموختن نه گفتن و اینکه نسبت به نه گفتن احساس بدی نداشته باشیم، مهارتی لازم واسه داشتن یه زندگی موفقه.

۲.چیجوری جواب رد رو قبول کنیم

از همون شروع کودکی که واسه زندگی به بقیه وابسته بودیم، به ما یاد داده ان تا مقبولیت در بین بقیه و تایید اونا برامون مهم باشه. این باعث می شه که وقتی که تایید بقیه رو دریافت نمی کنیم، دچار ترس شدید شیم. از طرفی ترس از جواب رد شنیدن و پس زده شدن خیلی از ما رو از رفتن به دنبال بزرگترین رویاهایمون بازمی داره. آموختن اینکه حتی اگه بقیه با ما موافق نباشن هم مشکلی نیس، کلید خوشبختیه.

۳.چگونگی فهمیدن اینکه چه می خواهید

وقتی که با جهان آشنا می شیم، خیلی از ما واسه جلب محبت و تایید بقیه، در تشخیص اینکه بقیه چه می خواهند و اولویت بخشیدن به خواسته های اونا متخصص می شیم. این عادتی نیس که بتونه شما رو به شکوفایی شخصی راهنمایی سازه. آموختن اینکه چیجوری چیزی که رو به درستیً می خواهید رو شناسایی کنین و هم اینکه جربزه افتخار کردن به اون رو داشته باشین، چیزی نیس که به ما یاد بدن، اما ً واسه رسیدن به موفقیت حیاتیه.

۴.چیجوری به راهنمایی های داخلی گوش کنین

به عنوان یه فوت وفن رایج به ما یاد داده ان که به حرف پدر و مادرها و بعد به حرف آموزگارانمان گوش کنیم و به خرد داخلی خود وقعی نگذاریم. آموختن توجه کردن به راهنمایی های داخلی می تونه نقش بزرگی در داشتن یه زندگی خوشحال اجرا کنه. با آموختن اینکه خرد خود رو به رسمیت بشناسین و از اون پیروی کنه می تونه فواید بسیاری رو براتون به همراه بیاره.

۵.چیجوری لذت خود رو در اولویت بذارین

در بیشتر فرهنگها، داستان اینه که اول کار، بعداً جایزه؛ تازه اگه خوش شانس باشیم! ما پیش پیش زحمتمان رو می کشیم و به امید جایزه می نشینیم. اما در بیشتر موارد نتیجۀ این راه و روش به زندگی، استرس و بدبختیه. داشتن ارادۀ این که شادی و لذت رو جداً به زندگیتون اضافه کنین، راه با فکر ای واسه رسیدن به موفقیت حقیقیه.

۶.چیجوری خود رو در اولویت بذارین

معمولاً در جامعۀ ما، خودخواهی مورد سرزنش قرار می گیرد و بی توجهی به خود مورد ستایش. با این وجود، اگه قبل از همه به فکر خودمون نباشیم به شخصی بی فایده در دنیا بدل می شیم. آموختن اینکه به شکلی موثر به خود توجه کنیم، به ما امکان می دهد تا به بهترین شکل در خدمت اهدافی که با شور و شوق خیلی زیاد در قلبمون داریم باشیم و اینجوری آدمای بهتری واسه دنیا باشیم.

۷.چه وقت تسلیم شیم

به بیشتر ما یاد داده ان که فارغ از رنج و هزینه ها همیشه مقاومت و پایداری کنیم، چون که هر چی بخوایم ارزش خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کردن رو داره. اما بعضی وقتها ایثار و مشقتهایمان به چیزی جز یافته های بی خاصیت نمی انجامد و در آخرً خسته و درمونده می شیم. کسائی که تجربۀ این موارد رو داشته ان، درک می کنن که مسیرهای پررنج و غم، پایانه های خوشحال ندارن. این اهمیت اینکه بدونیم چه وقتی تسلیم شیم و چیجوری، دو برابر می کنه.

۸.چیجوری چیزی که رو که هست قبول کنیم و از اون لذت ببریم

بیشتر، بزرگتر، بهتر و سریعتر، دغدغۀ بسیار از آدمهای در جست وجوی خوشبختیه. اما اگه یاد نگیریم که لحظۀ حالا رو در آغوش گیریم و از اون چیزی که زندگی به حالا به ما داده لذت ببریم، نباید امیدی داشته باشیم که در آینده هم هر چی که رقم خورد ما رو خوشحال کنه.

۹.چیجوری درخواست کمک کنیم

ترس از نه شنیدن و سربار بقیه شدن (یا شاید تمایل ما به جداگونه بودن)، بیشتر ما رو از درخواست کمکی که واسه رسیدن به چیز دلخواهمون بدون نیازمندیم بازمی داره. بهتره این مسائل واسه خودتون حل کنین، چون که انجام خیلی از کارای بزرگ بدون همکاری بقیه ممکن نیس. درخواست کمک و پشتیبانی کردن، بی شک یکی از مهمترین مهارتهای رسیدن به موفقیت است.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

فرادید

دیدگاهتان را بنویسید