مهدی مهدوی کیا : رکورددار جریمه در آلمان هستم

مهدی مهدوی کیا که مهمون برنامه سه شنبه شب سفر به خیر شبکه سوم سیما بود در مورد رعایت قوانین رانندگی و مقایسه رانندگی در آلمان و ایران صحبتهای جالبی رو مطرح کرد.

مهدوی کیا در این برنامه تلویزیونی گفت: رکورد دار بیشترین مبلغ جریمه رانندگی در کشور آلمان هستم؛ وقتی که عضو تیم آینتراخت فرانکفورت بودم یه روز میخواستم در تمرین تیم حضور پیدا کنم که بدیش اینه کمی دیر کرده بودم و باید سریعتر خودمو به تمرینات می رساندم. در یکی از خیابانهای فرانکفورت که در اون بیشترین حد سرعت مجاز ۵۰ کیلومتر در ساعت بود با سرعت ۷۵ یا ۸۰ کیلومتر در ساعت رانندگی می کردم. در آلمان به غیر از دوربینای ثابتی که در خیابونا هست دوربینایی به صورت غیر محسوس تخلف رانندگان رو ثبت می کنه، پس از طی مسافتی در مقابل یکی از پمپ بنزینای شهر فرانکفورت ماموری خودروی منو متوقف کرد و با این که منو شناخت که بازیکن تیم فرانکفورت هستم ضمن اعمال جریمه سه نمره منفی هم واسه من ثبت کردن.

بازیکن قبلی تیمای بوخوم، هامبورگ و آینتراخت فرانکفورت آلمان در ادامه گفت: یه هفته پس از این موضوع دوباره در یکی از اتوبانای آلمان دوربینای پلیس تخلفی رو ثبت کردن اما این بار یکی از دوستان من در آلمان برگه تخلف رو به جای من پر کرده بود و پس از یه مدت نامه ای از طرف پلیس آلمان به منزل من اومده بود که در اون منو ۵۰ هزار یورو جریمه کرده بودن.

ایشون گفت: پس از این بود که با دوستم تماس گرفتم و ایشون گفت برگه پلیس رو به جای من پر کرده. در ساعت ۶ صبح ماموران پلیس به منزل ما در طبقه چهارم یکی از آپارتمانای فرانکفورت اومدن تا با در نظر گرفتن شکایتی که کرده بودم دستخط منو با دستخطی که برگه رو پر کرده بود تطبیق بدن؛ اونا می خواستن منو ۵۰ روز کاری که برابر ۷۵ هزار یورو می شد جریمه کنن اما از راه وکیل این موضوع رو پیگیری کردم و تونستم از خطر یکی از سنگین ترین جریمه های آلمان رها شوم.

مهدوی کیا در مورد آمار کشته های رانندگی در ایران گفت: به چه دلیل ما از اتفاقات درس نمی گیریم؟ آمار کشته شدگان ما در تصادفات رانندگی در دنیا یکی از بالاترین آمارا در دنیاس. ما باید فرهنگ رانندگی مون رو عوض کنیم؛ خیلی از کسائی که در داخل کشور بد رانندگی می کنن در بیرون مرز کشور بسیار خوب و در چارچوب قانون رفتار می کنن.

ایشون گفت: واقعا باعث تاسفه وقتی می بینیم یه موتورسوار در تصادفی ساده فقط به خاطر نداشتن کلاه ایمنی کشته می شه، کسائی که موتورسواری می کنن باید بدونن چشمهای نگران بسیاری پشت اوناس و پدر، مادر، همسر و فرزندان اونا چشم انتظارشون هستن.

بازیکن قبلی تیم ملی فوتبال کشورمون در ادامه صحبتهای خود گفت: تبلیغات و آموزش خیلی مهمه و می تونه به بهتر شدن رانندگی ما کمک کنه. در آلمان از دوران کودکی و در مهدهای کودک به کودکان قوانین رو آموزش میدن. باید فرهنگ رانندگی ما عوض شه وبه حقوق بقیه هم احترام بذاریم؛ خیابونا و خودروها باید استاندارد شن و به بستن کمربند ایمنی هم خیلی توجه شه.

کاپیتان تیم پرسپولیس اعلام کرد: آمار کشته شدگان سوانح رانندگی ما که ۲۰ هزار نفر در ساله واقعا فاجعه س و تنها آرزو می کنم این آمار در سال آینده به صفر برسه، رانندگان باید بدونن که جون ۴ ، ۵ نفر در دست آنانه و در رعایت قوانین باید دقت کامل داشته باشن و آرزو می کنم که دیگه تماشاگر حوادث تلخ در بین رانندگی نباشیم.

مهدوی کیا در آخر صحبتهای خود گفت: دیر رسیدن بهتر از هیچوقت نرسیدنه

آلمان سایت گل مهدی مهدوی کیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *