مهر خیانت پای سند ازدواج

طلاق divorce

ازدواجا در جنگ با جدایی در ایران ناموفقند و هر روز شکست رو تجربه می کنن. پرونده های طلاق خبرهای ناخشنودی به همراه دارن و خیانت در راس همه موارد جدایی خود نمایی می کنن. اکبر فتح اللهی نوشهر، وکیل پایه یه دادگستری در گفت و گو با روزنامه «ابتکار» میگه: بیشتر پرونده های طلاق در سالای گذشته دور خیانت، مسائل جنسی و تغییر باورهای فکری و ارزشی و بعد از اونا اقتصاد و اعتیاد بوجود اومده ان. پرونده های طلاق در سالای گذشته به ۲ دسته تقسیم می شن. پرونده های بین ۱۰ تا ۲۰ سال گذشته بیشتر دور محور مسائل اقتصادی و اعتیاد تشکیل می شدن. اما پرونده های ۳ سال گذشته دور محور خیانت، مسائل جنسی و تغییر خواسته های زنان از ازدواج بوجود اومده ان.

آقای فتح الهی، وکیل پایه یه دادگستری در گفتگویی با روزنامه ابتکار در مورد دلایل شکست ازدواج در ایران میگه: با نگاهی به پرونده های طلاق در ایران میشه دلیل شکست ازدواج در ایران رو در سه مقطع بررسی کرد، اقتصاد و تغییر فرایندای اجتماعی و باورهای ارزشی و انگیزه های درونیه. درزمان ۱۰ سال گذشته این هر سه مورد تغییرات خیلی عجیبی داشتن و از پایه این نگرشا نسبت به ۱۰ یا ۲۰ سال گذشته تغییرات بسیاری پیدا کردن. بحث اقتصاد در بحث ازدواج شدیدا جنبه اساسی پیدا کرده. یعنی اگه جوونی در هر مقطعی بخواد ازدواج کنه باید متناسب با شرایط اجتماعی و تحصیلاتی یا شئونات طرف مقابل هزینه های سرسام بیاری رو که بدیش اینه بیشتر جنبه جامعه شناختی و فرهنگی دارن متحمل شه. که معمولا در جامعه امروز براساس انتظارات قشر متوسط چیزی حدود بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومن هزینه در بر داره که بدیش اینه جوانان امروز در هر شرایط فکری و اجتماعی که واسه قشر متوسط جامعه باشن از پس اون بر .

تغییر نگاه به ازدواج، دومین عامل طلاق

فتح الهی دلیل دوم شکست طلاق رو تغییر نگاه جامعه و آدما به ازدواج در ۲۰ سال گذشته می دونه و میگه: نگاه به ازدواج طی ۲۰ تا ۳۰ سال گذشته از یه مرحله اجتماعی یا یه عادت که برآمده از ناخودآگاه آدم بود، به یه منفع شخصی تغییر پیدا کرده.

مقاله وکیل فتح اللهی منتشره در روزنامه ابتکار جهت مطالعه مقالات دیگه از ایشون به سایت http://vakiletehran.ir مراجعه کنین.

بعد از طلاق چه کنم و چیجوری زندگی کنم؟

راه تحمل سختیای بعد از طلاق

دیدگاهتان را بنویسید