مهمترین درس های زندگی

زندگی

قبل اینکه چیزی بفهمین، به خودتون میاید و می پرسین، «چیجوری اینقدر زود دیر شد؟» پس واسه فکر کردن به زندگیتون وقت بذارین. وقت بذارین تا بفهمین واقعاً چه می خواین و به چه چیزایی نیاز دارین.

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ واسه خطر کردن وقت بذارین. واسه عاشقی کردن، خندیدن، گریه کردن، یاد گرفتن و بخشیدن وقت بذارین. زندگی کوتاهتر از اون هستش که معمولاً به نظر می رسه.

اینا ۱۰ چیزی هستن که قبل اینکه خیلی دیر شه باید یاد بگیرین:

  1. این لحظه، زندگی شماس!

زندگی شما بین لحظاتی که به دنیا میاید و می میرید نیس. زندگی شما بین الان و نفس بعدیه. زمان حال – همین حالا و همین جا – تنها چیزیه که زندگی به شما داده. پس از هر لحظه استفاده کامل ببرین و با مهربانی و در آرامش زندگی کنین، بدون ترس و پشیمونی. و با هر چی که دارین، بهترینی که می تونین رو انجام بدین؛ چون این تنها چیزیه که می تونین از کسی توقع داشته باشی، ازجمله خودتون.

  1. زندگی طولانی نیس!

این زندگی شماس و باید واسه اون بجنگین. واسه چیزی که درسته بجنگین. واسه اعتقاداتتان بجنگین. واسه چیزایی که براتون مهمه، واسه کسائی که دوستشون دارین بجنگین و هیچوقت یادتون نره که به اونا بگید که چقدر براتون مهم هستن.

بفهمین که آدم خوش شانسی هستین چون هنوز فرصت دارین. پس یه لحظه مکث کرده و فکر کنین. هر کاری که لازمه انجام بدین رو از همین امروز شروع کنین. فردا دیره.

  1. فداکاریایی که امروز می کنین، در آینده براتون سود رسون هستش!

وقتی نوبت به تلاش سخت واسه رسیدن به یه هدف می رسه–چه گرفتن یه مدرک تحصیلی باشه، چه شروع یه کار جدید یا هر نتیجه کار شخصی دیگه که نیاز به زمان و تعهد داره–باید این سوال رو از خودتون سوال کنین: « حاضرم چند سال از زندگی ام رو خلاف بقیه آدمها زندگی کنم تا بتونم بقیه عمرم رو هم طوری زندگی کنم که بقیه نمی تونن؟»

  1. وقتی که وقت تلف می کنین، بنده دیروز میشین!

اما وقتی فعال هستین، مثل این می مونه که دیروز دوست مهربانی واسه شماس که کمکتون می کنه باری از روی دوشتون برداره. پس همین الان کاری انجام بدین که واسه اون در آینده از خودتون تشکر کنین. مطمئن باشین فردا از اینکه امروز شروع کردین خوشحال هستین.

  1. شکست فقط درسی واسه عبرت گرفتنه!

اتفاقات خوب واسه کسائی میفته که هنوز امیدوارن حتی اگه ناامید شده باشن، واسه کسائی که هنوز باور دارن حتی اگه طعم شکست رو چشیده باشن، واسه کسائی که هنوز عشق می ورزند بااینکه ضربه خورده ان.

پس هیچوقت افسوس اتفاقاتی که تو زندگیتون افتاده رو نخورین؛ این اتفاقات قابل تغییر نیستن و نمی تونین فراموششان کنین. اونا رو مثل درسایی ببینین که می تونین از اونا عبرت بگیرین و واسه آینده تون از اونا استفاده کنین.

  1. خودتون مهمترین ارتباطتونهستین!

خوشبختی وقتی اتفاق میفته که بدون نیاز به تایید کسی دیگه، احساس خوبی به خودتون داشته باشین. قبل اینکه بتونین ارتباطی سالم به فردی دیگه داشته باشین، اول باید ارتباطی سالم با خودتون برقرار کنین.

باید احساس ارزش کنین و در چشم خودتون، خودتون رو قبول داشته باشین تا بتونین با اعتماد به نفس به چشمون دور وبریا تون نگاه کنین و با اونا رابطه برقرار کنین.

  1. عمل افراد، حقیقت رو میگه!

در زندگی با کسائی روبه رو میشین که در زمانای درست، حرفای درست میزنن اما در آخر از کارا و رفتار اوناس که باید درموردشون قضاوت کنین. پس به کارای بقیه دقت کنین. رفتار و اعمال اونا همه چیز رو درمورد اونا به شما میگه.

  1. مهربانیای کوچیک دنیا رو قشنگ تر می کنه!

به کسائی که به نظر می رسه روز سختی داشتن سلام کنین. با اونا مهربانی کنین. مهربانی تنها سرمایه ایه که هیچوقت تموم نمی شه. و هر جا که انسانی باشه، فرصتی واسه مهربانی کردن هست.

بخشش رو یاد بگیرین، حتی اگه بخشیدن یه لبخند باشه. نه به خاطر این که زیاد از اون دارین، به خاطر این که می دونین افراد زیادی هستن که می دونن چیزی ندارن.

  1. پشت هر زندگی قشنگتر، شکلی از درد بوده!

می افتین، بلند میشین، اشتباه می کنین، زندگی می کنین، یاد می گیرین. شما انسانید، کامل نیستین. ضربه خوردین اما هنوز زنده اید. به این فکر کنین که زنده بودن، نفس کشیدن، فکر کردن، لذت بردن و دنبال کردن چیزایی که دوست دارین، چقدر عالیه.

بعضی وقتا در سفر زندگی دچار ناراحتی میشین اما هنوز زیباییای زیادی باقیه. حتی اگه آسیب دیدیم، باید بتونیم روی پامون بایستیم، چون هیچوقت نخوایم دونست چه چیز در زندگی انتظارمون رو میکشه.

  1. گذشت زمان و کسب تجربه، دردها رو درمون می بخشه!

سالها پیش وقتی درمورد شکست دادن دردها از مادربزرگم سوال کردم، اینطور برام توضیح داد: به این دایره ها نگاه کن. دایره های مشکی نشون دهنده تجارب نسبی زندگی ماست. دایرهام بزرگتره چون پیرتر هستم و تجربه های بیشتری دارم.

دایره های کوچیک قرمز نشون دهنده اتفاقات بد و منفی زندگی هستن. فرض می کنیم که هر دو ما یه اتفاق بد برابر رو تجربه کرده باشیم. می بینی که اندازه دایره قرمز واسه هر دو ما یه جوره اما ببین چه درصد از فضا رو در دایره مشکی اشغال می کنه.

اتفاق بد تو به خاطر این بزرگتر انگار قسمت بزرگتری از تجربیات کلی زندگی توست. چیزی که باید یاد بگیری اینه که یه اتفاق بد و بسیار ناراحت کننده که الان در زندگیت هست، یه روز بخشی از گذشته بزرگتر تو می شه و دیگه اینقدر مهم به نظر نمی رسه.

درسای زندگی

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

خوشبختی مردمون

پاسخی بگذارید