مهمترین نکات قبل از انتخاب و خرید ویلا در شمال

elite1

قبل از انتخاب و خرید ویلا در شمال ، نکاتی هست که پیشنهاد میشه درباره اونا سوال کنین و یا جستجو کنین . سوالاتی که هنگام خرید ویلا شمال باید از خود سوال کنین اینه که سازه براساس بافت منطقه مورد نظر طراحی شده یا خیر ؟  سازه از دید معماری داخلی و خارجی از راه یه آرشیتکت و متخصص طراحی شده و یا به صورت سنتی  و یا از روی یه طرح و یا چند طرح ترکیبی که در محیط اینترنت فت و فراوون یافت میشه کپی و ساخته شده ؟ در ادامه به این سوالات جواب داده شده ، با ما همراه باشین .

در ایران دو منطقه ساحلی گسترده در شمال و جنوب داریم که از نظر آب و هوایی سواحل شمال کشور بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته ، گیلان با وسعت بزرگی که داره یکی از استانهای شمالیه که بخش بزرگی از سواحل دریای خزر رو شامل میشه. حال اگه بخواین بهترین نقطه همجوار با خط ساحلی دریای زیبای خزر رو در  گیلان بهتر بشناسین در ادامه مطلب با ما همراه باشین .

 منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی یکی از مناطق آزاد هفت گانه ایران در استان گیلانه که هم جهت با اهداف اقتصادی ، در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد. در دل منطقه آزاد انزلی، منطقه ساحلی زیباکنار قرار داره که به جهت  جاذبه های گردشگری فراوون و رونق سرمایه گذاری و راه های دسترسی فراوون به مراکز خدماتی و تجاری بیشتر از قبل مورد توجه قرارگرفته س.

از هر سمتی که وارد استان گیلان شید همیشه یه راه اصلی به زیباکنار هست به خاطر همین زیباکنار رو شاهراه تجاری گیلان میدونن. چه از سمت جنوب وارد رشت شید و از راه انزلی به زیباکنار بیایید و چه از سمت شرق از راه نوار ساحلی چمخاله و کیاشهر که هر کدوم خود مسیرای اصلی و قطبای گردشگری هستن . انزلی به دلیل پتانسیل بالای خود در جذب گردشگر و سرمایه گذاران اروپایی در سالهای گذشته بسیار مهم شده . به واسطه تجاری بودن منطقه در اسکله بزرگ انزلی همه روزه کشتیای زیادی( مثل مسافری و باری ) رفت و اومد میکنن . زیباکنار به دلیل نزدیکی به منطقه آزاد و اسکله انزلی و قرار گرفتن در شاهراه تجاری گیلان ، بیشتر از قبل در رشد اقتصادی اثبات شده .

نکته دیگری که زیباکنار رو واسهخریدیک ویلای خوب مهم میکنه علاوه بر طبیعت قشنگتر و چهار فصل اون ، نزدیکی به فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشته. فاصله فرودگاه تا منطقه ساحلی زیباکنار ۳۰ کیلومتره . حالا هر زمان راه هوایی رو واسه اومدن به شمال و یا برعکس انتخاب کردین، می تونین در مدت ۱۵ دقیقه وارد ویلای خود در منطقه زیباکنار شید . این یه امتیاز بزرگ نسبت به تموم مناطق شمال ایرانه ، چون که شما واسه یه استراحت کوتاه مدت مجبور به رانندگی و طی مسافتهای طولانی در جاده ها و تحمل تنشای روحی و عصبی در زمان رفت و برگشت نیستین.

 اگه واسهخرید ویلا شمال راه های دسترسی به مراکز اصلی خرید و خدماتی واسه شما مهمه پس دقت کنین که اگه از هر جایی وارد استان گیلان شید زیباکنار تو یه قدمی شماس . با نگاهی خلاصه به نقشه این رو درمیابید که شرق یا غرب ، از شمال یا جنوب هم فرقی نمی کنه بدون عبور از مسیرای سخت و طولانی و خسته کننده به ویلای خود می رسید و حتی اگه قصد خرید و تفریح رو دارین در کمتر از چند دقیقه می تونین به قطب تجاری گیلان یعنی منطقه آزاد تجاری انزلی برید .

elite2

مهمترین نکات در بررسی :

در مرحله اول مهمترین نکته در بررسی ویلا شمال، دیدن تصاویر مراحل ساخت و بررسی مجوزای قانونی ساخت و ساز ویلا و مجوزهای سازنده اون هستش و پس از اون پیشنهاد میکنیم حتما تعدادی از پروژه های اجرایی قبلی مجموعه سازنده مورد نظرتون رو پیگیر باشین. زمانیکه می خواید واسهخرید ویلا شمال ، مکانی که قراره جزو امنترین و آرامش بخشترین محلای زندگی شما باشه، هزینه کنین باید از نقاط ضعف و قوت اون خوب بدونین . اگه طراحی و اجرای یه ویلا بدون تفکر و اندیشه و بدون در نظر گرفتن جغرافیا و بافت منطقه انجام بشه مطمئنا در آینده بسیار نزدیک نه فقط در سمت رشد ، حرکت نمیکنه ، بلکه آسیب و زحمات بسیاری رو واسه صاحبان ویلاها در بر داره . واسه اینکه از مراحل ساخت ویلا شمال اطلاعات درستی داشته باشیم پیشنهاد میشه بعضی پارامترها با طرح سوالاتی از سازنده ویلا پرسیده شه تا سازنده مستندات اونو در اختیار شما بذاره .

بررسی مراحل ساخت ویلا شمال :

  • واسه ویلا که در منطقه آبگیر و مرطوب شماله پی ریزی مناسبی انجام شده و فونداسیون مناسبی داره ؟
  • در اسکلت بندی سازه از ستونای بتنی با بتن مسلح استفاده شده ؟
  • عایق بندی سقف ، کف و دیواره ها مطمئن هستن ؟
  • ویلا طبق استانداردا و مقاوم در برابر زلزله ساخته شده ؟
  • قطر دیوارا چقدره و از چه مصالحی استفاده شده ؟
  • سمت و جهت ویلا با در نظر گرفتن موقعیت در منطقه چیجوریه ؟

این حق طبیعی شماس که از مراحل ساخت اطلاع یابید چون اندازه هزینه پرداختی کم یا زیاد در الویت نیس بلکه این مهمه که ویلای مورد نظر ارزش پولی رو که میپردازید ، داره یا خیر ؟!!!

شاید در مرحله اول واسه شما نما یا دکور داخلی ویلا مهم باشه و صد درسته که در الویته اما مراحل ساخت از تسطیح زمین و پی و فونداسیون تا عایق بندی و در آخر نازک کاری همه و همه در کنار هم اگه به صورت استاندارد انجام شه واسه شمام آرامش و هم یه سرمایه گذاری مطمئن هستش . در نظر داشته باشین،یه سازنده حرفه ای از مراحل کاری خود مستنداتی درست و واقعی در دست داره و هیچ وقت از ارائه اون به مشتری که قصد خرید داره خوداری نمی کنه ، چون در آخر کیفیت ساخت خود سازنده مشخص و قابل اندازه گیریه. اگه مجموعه ای بخواد مبادرت به ساخت و کنه اول باید از راه سازمان متولی ارسال پروانه ساخت در اون منطقه اقدام کنه .

نکته بسیار مهم دیگه امنیته ، تموم موارد بالا بدون امنیت هیچوقت منتهی به تولید آرامش واسه ما نمیشه . به خاطر همین همیشه خرید ویلا در مجموعه های شهرکی به دلیل آمادگی امنیتی در نظر گرفته شده واسه شهرکای ویلایی بهتر و بهتره ، چون که امنیت ویلا چه در زمانای نبود حضور صاحب اون و چه در زمان حضور در اون خیلی با اهمیته ، به خاطر همین ویلاهای شهرکی از دید ارزش ثابت سرمایه  گذاری ،گزینه بهتری نسبت به ویلاهای تک ساخت هستن.

یکی از مجموعه های ویلایی مهم در منطقه زیباکنار ، دهکده ساحلی الیته ، این شهرک ویلایی با نزدیکی به ساحل زیبای خزر و دید ویلاای رو به دریا تونسته ، علاوه بر دسترسی به مناطق تفریحی و گردشگری و راه های جاده ای و هوایی و آبی واسه مسافرتا و جابه جاییا ، محیطی آروم و چشم نواز رو طراحی و اجرا کنه.

 elite3

آشنایی با سبکای معماری ویلاها در دهکده ساحلی الیت:

به کار گیری سبکای معماری نئوکلاسیک  Neoclassicalو گوتیگ ریوایوال   Gothic Revivalو نمای رومی ، طراحی کاربردگرایه در فضای داخلی ویلاها ، وجود ورودی اختصاصی از اتوبان حسن رود – زیباکنار به همراه نگهبانی ۲۴ ساعته و دوربینای مداربسته و ساختمانهای هوشمند با توانایی کنترل از راه دور و طراحی مشاعاتی مثل یه دریاچه مصنوعی و جزیره به همراه مجتمع تجارى الیت ( با امکاناتى مثل فود کورت به همراه فضای روباز و روف گاردن با ویو دریاچه، کافى شاپ، هایپر مارکت، فروشگاه صنایع دستی، پارک کودک، زمین تنیس و کلوپ دریایی اختصاصی) فقط بخشی از امکاناتیه که هم جهت با طراحی و ساخت محیطی آروم و امن در دهکده ساحلی الیت از راه آرشیتکتا و متخصصین ماهر استفاده کرده شدن .

علاقمندان به میتونن با ورود به سایت دهکده ساحلی الیت علاوه بر اطلاع از آخرین اطلاعات ساخت و ساز و بررسی مجوزها و آشنایی با تیپ بندی ویلاها ، با ثبت اطلاعات خود در بخش دریافت مشاوره خرید اطلاعات بیشتری درباره این مجموعه دریافت کنن .

روند تغییرات قیمت ملک تو تهران رو با کیلید دنبال کنین

بررسی شرایط خرید ویلا در شمال کشور و مشاوره سرمایه گذاری

خرید و فروش ملک

دیدگاهتان را بنویسید