مهم ترین خواص سیب زمینی

سیب زمینی یه گیاه یه ساله س که ما از غدهای موجود در ریشه اون استفاده می کنیم. زادگاه اولیه اون در آمریکای جنوبی بوده و اولین بار بوسیله میرزا ملکُم خان به ایران آورده شده، به خاطر همین در اول به اون ” آلو ملکُم ” می گفتن و حالا هم در بعضی شهرهای ایران سیب زمینی رو بنام آلو می شناسن.

سیب زمینی غنی از بتاکاروتن ( پیش ساز ویتامین A ) است که وقتی پخته می شه به آسونی جذب می شه.

ساقه و برگای سیب زمینی شامل سمی بنام سولانینه، پس نباید اون رو مصرف کرد، ولی جوشونده رقیق شده همین برگا رو به عنوان ماده خواب آور  و آرامش دهنده اعصاب استفاده می کنن.

مهم ترین ماده اصلی موجود در سیب زمینی نشاسته س که معمولاً ۹ تا ۲۵ درصد اون رو تشکیل میده، از این رو واسه تامین انرژی ماده مفیدیه که نسبت به غلات کمتر تحت تاثیر آفات قرار میگیره و پرورش اون آسون تره. امروزه روسیه و آلمان بزرگ ترین تولید کنندگان سیب زمینی هستن.

سیب زمینی تقویت کننده قلب، محکم کننده لثه، مسکن درد و زخم معده  است.

سیب زمینی  در بین سبزیجات شامل ویتامین C  بالاییه و هر ۱۰۰ گرم سیب زمینی ۲۰ تا ۲۵ میلی گرم ویتامین C داره و واسه تامین ویتامین C لازم واسه جلوگیری از خونریزی لثه خوبه، ولی نکته بسیار مهم اینه که در اثر موندن در انبار و پخت ناجور مقدار خیلی از ویتامین C اون به هدر میره. واسه اینکه سیب زمینی ویتامین C کمتری رو از دست بده ، تلاش کنین اون رو در مقدارهای کم خریداری و نگهداری کنین و اون رو با پوست بپزید . واسه پخت ، اول آب رو در ظرف جوش بیارین. بعد سیب زمینیا رو در اون بندازید و پس از پخت اونا رو از آب خارج کنین و نذارین در آب گرم بمونن. سیب زمینی علاوه بر ویتامینC شامل مواد به درد بخور دیگری مثل پتاسیم ، فسفر  ، آهن  و منیزیم  است.

سیب زمینی پخته شده یا کباب شده با پوست، بیشترین مقدار ویتامینا رو داراس.

سیب زمینی شامل مقدار زیادی ویتامین B6  است. یه فنجون سیب زمینی پخته ۲۱ درصد B6 لازم روزانه شما رو تامین می کنه. میدونید که خیلی از آنزیمای بدن خصوصاً اونایی که در تبدیلات پروتئینی درگیر هستن به B6 محتاج هستن، در نتیجه واسه تولید سلولای جدید احتیاج به B6 داریم . B6 واسه ورزشکاران  بسیار حیاتیه و به آمادگی و بازسازی بدنشون کمک می کنه . پس بهتره حتماً در رژیمشان ازش استفاده کنن. B6 در جلوگیری از سرطان هم خوبه. پس بهتره بزرگسالان و افراد سن بالا دست کم هفته ای یه بار سیب زمینی رو جانشین دیگر مواد نشاسته ای کنن.

پخت اون به شکل تنوری و کباب شده موجب حفظ خاصیت سیب زمینی می شه ، ولی جفت و جور اون به شکل سرخ کرده و چیپس که در کشور ما معموله بدترین نوع پخت این ماده غذایی خوبه. خوردن این شکل سیب زمینی واسه کودکان مضره و واسه بزرگسالان هم به دلیل روغن زیاد مشکل زاست ، مگه با توری روغن اون به طور کاملً جدا شه.

چند نکته خونه داری در مورد سیب زمینی:

– اگه خورشت یا آش شما کمی شور شد، تیکه های سیب زمینی رو در اون بریزین تا نمک اضافی رو به خود جذب کنه.

– پوره خام اون با شیر ماسک  خوبی واسه پوست شماس.

– اگه پوست سیب زمینی رو در کتری جرم گرفته بجوشونین قشر آهکی رو بر طرف می کنه.

– واسه بر طرف کردن سم سولانین اون، می تونین اون رو در آب و سرکه بپزید و آب پخت رو دور بریزین.

یه نکته مهم:

جوونه زدن سیب زمینی باعث افزایش سولانین شده و مصرف زیاد اون موجب مسمومیت می شه. پس جوانه ها و قسمتهای سبز زیر پوست رو به طور کاملً جدا کنین.

بهترین روش نگهداری سیب زمینی در منزل:

اون رو در حجم کم در جعبه های چوبی که از کف انبار یا محل نگهداری ۴۰ سانتیمتر فاصله داشته باشه بذارین. دمای محل نگهداری بهتره ۴ درجه بالای صفر و هم تاریک باشه که از جوونه زدن اون جلوگیری شه.

بقیه خواص سیب زمینی:

۱) برگ و میوه سیب زمینی به دلیل داشتن سولانین مخدر و آروم بخشه ولی به دلیل سمی بودن نباید مورد مصرف داخلی قرار گیرد و باید فقط به عنوان ضماد و مصرف خارجی استفاده شه .

۲) سیب زمینی به دلیل داشتن ویتامین C زیاد واسه مقابله با مریضی اسکوربیت بکار میره .

۳) واسه آرامش سوختگیا ، سیب زمینی خام رو رنده کرده وبه عنوان ضماد روی قسمت سوختگی بذارین و هر چند دقیقه اونو عوض کنین و ضماد تازه روی اون بذارین .

۴) سیب زمینی دارای آنزیم کنترل کننده س پس ضد سرطان وضد ویروسه مخصوصا سیب زمینی در این مورد از شیر یا سویا قوی تره .

۵) پوست سیب زمینی ماننده پوست میوه ها وسبزیجات دارای ماده آنتی اکسیدانه پس از پیر شدن سلولها و هم از بوجود اومدن سلولهای سرطانی جلوگیری می کنه .

۶) سیب زمینی بهترین دارو واسه اونائیه که بدنشون اسیدیه و این جوری افراد باید سیب زمینی رو با پوست و با بخار پخته بخورند چون سیب زمینی آب پز وسرخ شده برعکس سیب زمینی با بخار پخته شده تولید اسید در بدن می کنه .

۷) سیب زمینی داروی خوبی واسه نابود کردن تورمه . واسه این منظور سیب زمینی رو طبقه طبقه کرده و در سوپ بندازید و بذارین تقریبا نیم پز شده و بعد آنرابخورید .

۸) سیب زمینی به دلیل درا بودن پتاسیم زیاد، تمیز کننده کبد هم هستش .

۹) سیب زمینی بدن رو جوون می کنه .

۱۰) سیب زمینی داروی بیماریهای قلب هم هستش .

۱۱) سیب زمینی قرمز درمان کننده بواسیر خونی و دردناکه .

۱۲)  سیب زمینی ادرار  رو زیاد می کنه، در نتیجه واسه کلیه  و مثانه خوبه.

۱۳) سیب زمینی شامل آنزیم هاییه که واسه درمون زخمای معده خیلی خوبه و واسه آرامش مواضع متورم خارجی ، پخته اون رو گرم روی محل آسیب دیده می ذارن که موجب درمون می شه.

۱۴) ضماد خام اون رو روی محل سوختگی و پلک ورم کرده می ذارن ( البته باید به طور کاملً استریل باشه ) و بسیار آرامش دهنده س.

سیب زمینی

دیدگاهتان را بنویسید