مهم ‌ترین چیزها برای گفتن به نوجوان درباره رابطه جنسی

Teens and Sex

مهمه که قبل اینکه بچتون به سن بلوغ برسه، درباره مسائل جنسی با اون صحبت کنین. محتوای بحث های جنسی شما باید در طول سال های قبل و بعد نوجوونی عوض شه. واسه حرف زدن با بچتون منتظر وقتی که فکر کنین اون از دید جنسی فعاله، نمونید.

در این مقاله شش مورد که باید هنگام صحبت با بچه نوجوون تون درباره رابطه جنسی به اونا توجه کنین رو بررسی می کنیم. با ما همراه باشین.

  1. اصول رو توضیح بدین

اصطلاحات و توصیفای مناسب سن می تونه اطمینان حاصل کنه که کودک شما می دونه بارداری چیجوری رخ می دهد و کارکرد و روش رابطه جنسی رو یاد گرفته. حتی اگه کودک خود رو از قرار گرفتن در برابر محتوای جنسی آنلاین یا رسانه های سرگرمی دور کنین، اون از همسالان خود در این مورد باخبر می شه.

شما دوست ندارین علم و اطلاعات بچتون تنها براساس شایعات بقیه و یا پورنوگرافی باشه. در مورد تولید مثل آزاد و روشن صحبت کنین. بعد از دادن اصول اولیه، از چیزایی که ممکنه از بقیه شنیده باشه و هر سوالی که ممکنه درباره موضوع داشته باشه سوال کنین.

علاوه بر این، شما باید شکلای جور واجور مختلفی رابطه جنسی، از جمله رابطه زناشویی دهانی، مقعدی و … رو هم مورد توجه بذارین. هر چند این موضوعات در گذشته برجسته نبودن، شک نداشته باشین امروز بخشی از گفتگوی مدرسه بچه ها هستش.  کودک شما باید در مورد اون ها بدونه.

  1. به مسائل مربوط به شکل بدن بپردازید.

در سنین بلوغ، هم پسران و هم دختران طوری که بدن اون ها شروع به تغییر می کنه، نگران هستن. خیلی از اون ها نگران این موضوع هستن که تغییراتی که اون ها تجربه می کنن طبیعیه یا خیر. به نوجوون خودتون بگید باید چه انتظاری از بلوغ داشته باشه. احساسات نبود قطعیت، دست پاچگی و خجالت و یا گیجی مربوط به این دوران رو براش توضیح بدین.

به غیر از تغییرات بلوغ، خیلی از زنان جوون احساس فشار می کنن که باید لاغر شن و خیلی از مردان جوون فشار زیادی واسه داشتن ماهیچه های بزرگ دارن. در مورد مسائل مربوط به شکل بدن و اینکه نبود اعتماد به نفس اون می تونه منتهی به مشکلات شه با اون صحبت کنین.

  1. درباره عواقب بالقوه فعالیت جنسی بحث و گفتگو کنین.

مطمئن شید که نوجوون شما خوب از عواقب احتمالی فعالیت جنسی آگاهه. بارداری ناخواسته، بیماریای مقاربتی و پشیمونی و حسرت، تنها چند مشکل بالقوه در این مورد هستن.  علاوه بر این، مطمئن شین که نوجوون شما درک می کنه که چیجوری از نظر جنسی فعال می شه و چیجوری این موضوع احساساتش رو تحت تاثیر قرار میده. براش توضیح بدین که چیجوری روابط جنسی قبل از آماده بودن می تونه مشکل ساز باشه.

وقتی که بچه شما یا همسالانش به گوشی موبایل دسترسی داشته باشن، باید در مورد عواقب احساسی و قانونی ارسال یا دریافت تصاویر جنسی با اون صحبت کنین. این شامل تصاویری از خود و داشتن و انتقال تصاویر از دیگر افراده. قوانین در بخش های قضایی جور واجور متفاوت هستن، پس شما باید تکالیف خود رو انجام بدین.

  1. در مورد رضایت در مورد اون صحبت کنین

همونجوریکه بدن کودک شما به اون تعلق داره، بدن بقیه هم همین طوره. این احتمال هست که شما به اون در مورد ” لمس بد ” از وقتی که کوچیک بوده، آموزش دادین. اما کودکان و نوجوانان کم سن و سال باید بدونن که در بوسیدن، لمس کردن و تماس جنسی، چه واسه ادامه رابطه و چه واسه متوقف کردن اون رضایت هر دو طرف لازمه. احتمال داره که بچه شما در هر دو طرف این معادله باشه، کسی که باید رضایت کامل رو تضمین کنه، و کسی که باید انتخاب کنه که با این موضوع موافقت کنه یا خیر.

کودکتون رو راضی کنین که اگه در جایی تماشاگر تجاوز جنسیه، حتما اونو اطلاع دهد. در مورد سناریوها و اینکه اگه کسی قربونی باشه باید در این شرایط چه کاری بکنه، با اون صحبت کنین.

  1. به بچه خود بیشتر از یه دیدگاه بدین

واسه نوجوانان خیلی خوبه که از بیشتر از یه نفر پیام های جنسی رو بشنون. اگه همسرتون، خاله یا عموی شما، یا یه فرد بزرگ سال قابل اعتماد در مورد روابط با بچتون احساس راحتی می کنه، صحبت کردن اون با بچتون می تونه ایده خوبی باشه. صحبت کردن با یه دکتر هم راه حل بسیار خوبیه. بذارین نوجوون شما به طور خصوصی با دکتر ملاقات کنه تا خیلی راحت تموم سوال هاش در مورد بدنش رو سوال کنه. به بچتون یادآور شید که خوبه از دکتر هر سوالی که ممکنه داشته باشه رو سوال کنه.

  1. مکالمات رو ادامه بدین

به بچتون بگید که اون می تونه در هر وقتی سوال و یا نگرانی هاش رو با شما در میان بزاره. بیشتر موضوعات مربوط به مسائل جنسی رو مطرح کنین و اجازه بدین اون ادامه بده و از نگرانی هاش با شما حرف بزنه. هنگام پخش فیلمی که شامل فعالیت جنسی یا داستان خبری با اتهام تجاوز جنسی می شه، درباره مسائل جنسی با نوجوون خود بحث و گفتگو کنین.

نظرتون رو در مورد رابطه اش با جنس مخالف و مسائل این چنینی خیلی روشن بگید. بیان نظر شما می تونه به اون کمک کنه که ارزش های خودشو اثبات کرده و در انتخاب هاش به اون کمک کنه.

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

اختصاصی تربیت بچه مشکلات جنسی

دیدگاهتان را بنویسید