مواد غذایی سم زدایی کبد

کبد یکی از بخش هاییه که باید در اولویت مراقبتای تغذیه ای شما قرار بگیره چراکه وظیفه اصلی پالایش بدن رو بردوش داره و اگر دچار مشکل شه شرایط کلی بدن در خطره.

به گزارش آلامتو به نقل از فیتامین؛ هر ماده غذایی، عناصر خاصی در خود داره که مصرف اون به سم زدایی کبد و سلامت بدن کمک می کنه؛ در این مقاله، به بررسی چند نوع ماده غذایی واسه سم زدایی کبد و سلامت بدن پراختیم:

حتماً لازم نیس که واسه شروع، وارد برنامه پاکسازی کبد شید؛ فقط تلاش کنین در هر روز، مصرف این مواد رو در برنامه غذایی تون بذارین. اول بهتره مصرف مواد سم زا و مضر رو به کلی کنار گذاشته و بعد از اون به سراغ سم زدایی کبد برید؛ حال چه بهتر که این سم زدایی به روش هایی سالم و با مواد غذایی طبیعی باشه.

آووکادو

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

حتماً چند تیکه آووکادو رو به برنامه صبحونه تون اضافه کرده و همراه با نون تست بخورین. میوه آووکادو شامل گلوتاتیون (گلوتاتیون، مواد سمی موجود در کبد رو تبدیل به ماده ای قابل دفع می کنه) است، که به سم زدایی مواد شیمیایی مصنوعی کبد کمک بسیاری می کنه؛ با کمک آووکادو می تونین از سمای ناخواسته موجود در بدن تون خلاص شید.

ریحان

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

ریحان، به عنوان یه جور گیاه، به تجزیه متابولیسمی و حذف مواد شیمیایی موجود در خون کمک می کنه، می تونین این گیاه عجیب رو به شکل های جور واجور سالاد و پیتزا اضافه کنین، و در کنار طعم و مزه جدید، برنامه سم زدایی کبد خود رو هم پیش ببرین.

بروکلی

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

مصرف بروکلی، نه فقط باعث بالا رفتن گلوتاتیون موجود در خون می شه، بلکه طبق مطالعاتی که تازگیا انجام شده، عمر شما رو هم طولانی تر می کنه.

بروکلی بسیار عالیه، طوری که میشه گفت، گل سر سبد همه سبزیجاته؛ می تونین به نودلا و یا هر غذایی که دوست داشتین بروکلی اضافه کنین و از خوردن غذایی سالم و سم زدا لذت ببرین.

هویج

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

هویج، یکی از قوی ترین سبزیجات سم زدای موجود در عالم هستیه؛ اما به چه دلیل؟ چون هویج غنی از گلوتاتیون، این ماده سم زداه؛ امتیاز دیگه مصرف هویج، بتاکاروتن و ویتامین آ موجود در اون بوده، که واسه بهبود ایمنی بدن و سلامت قلب پیشنهاد می شه.

گل قاصدک

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

شمام مانند اون دسته از افراد هستین که فکر می کنن گل قاصدک، یه جور علف بوده و هیچ خاصیتی نداره؟ باید بگیم این تصور اشتباهه؛ گل قاصدک به ظاهر بی خاصیت، همه مواد سمی جریان خون تون رو تصفیه می کنه.

اگه می خواین به کلی از شر مواد سمی موجود در کبدتون خلاص شید، پیشنهاد می کنیم حتماً دمنوش ریشه گل قاصدک رو امتحان کنین.

حتی می تونین این گیاه رو داخل حیاط منزل تون بکارید و بعد از چیدن، دم کنین و از نوشیدن اون لذت ببرین.

سیر

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

جالبه بدونین که سیر، در بالاترین جایگاه بهترین خوراکیا واسه سم زدایی کبد و بدن قرار داره؛ چون پر از ماده سولفوره؛ این ماده معدنی از راه های جور واجور به بدن تون سود میرسونه.

سولفور به کبدتون کمک می کنه تا آنزیمای طبیعی سم زدای خود رو رها کرده و مواد شیمیایی و سمی موجود در جریان خون رو خارج کنه؛ هم اینکه ماده سولفور باعث نابودی انگلا و ویروسای موجود در روده بزرگ و کوچیک می شه.

زنجبیل

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

مصرف این ریشه گیاهی، علاوه بر بالا بردن متابولیسم، مواد اضافی موجود در بدن رو هم تخلیه کرده و به بهتر شدن کارکرد کبدتون کمک می کنه؛ اگه به برنامه غذایی روزانه خود زنجبیل رو هم اضافه کنین، کمتر دچار سرماخوردگی میشین.

لیمو ترش

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

این میوه، که جزو گروه مرکباته، مواد مضر و سمی موجود در بدن رو تبدیل به ماده ای حلاّل می کنه و در نتیجه، خیلی راحت می تونه از بدن تون دفع شه.

اگه هر روز صبح تون رو با یه لیوان آب گرم و لیمو شروع نمی کنین، شک نداشته باشین که نصف عمرتون بر باد رفته!

پیاز

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

پیاز هم شامل ماده سولفوره که به سم زدایی کبد کمک زیادی کرده و واسه سلامتی کلی بدن تون هم معجزه می کنه؛ پیشنهاد می کنیم پیاز رو به بخشی از برنامه غذایی روزانه تون اضافه کنین، حتی لایه رویی همبرگر رو هم با پیاز تزیین کنین تا کبدتون از شما رضایت کامل داشته باشه.

آناناس

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

میوه آناناس شامل آنزیم بروملایینه، این آنزیم به طور کاملً قابل هضم بوده و قسمت انتهایی روده باریک رو پاکسازی می کنه؛ پس، هیچ وقت به خوردن آناناس نه نگید؛ علاوه بر این، آنزیم بسیار به درد بخور میوه آناناس شامل مقادیر زیادی ویتامین سیه.

ویتامین سی موجود در آناناس، حتی از ویتامین سی موجود در پرتقال هم بیشتره؛ پس با مصرف این میوه پر از ویتامین سی، خود رو در برابر مریضی سرماخوردگی و آنفولانزا واکسینه کنین.

اسفناج

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

مصرف این گیاه سبز، خواص بسیاری واسه تون داره (به خصوص اگه به صورت خام مصرف شه).

دوز گلوتاتیون موجود در گیاه اسفناج، بالاتر از حد تصور شما هستش؛ پس قدرت سم زدایی اون هم عجیب هستش؛ می تونین سوپ اسفناج درست کرده یا با اون، سالاد خوشمزه ای واسه ناهار جفت و جور کنین.

مغز گردو

غذاهای سم زدایی کبد,رژیم غذایی سم زدای کبد

مصرف مغز گردو علاوه بر سلامتی مغز، باعث بالا رفتن سطح اسید آرژنین موجود در خون و در نتیجه دفع آمونیاک از بدن می شه.

حرف آخر

واسه سم زدایی از بدن خود مواد غذایی که گفته شد رو وارد برنامه غذایی روزانه تون کنین و با این کار، بدنی سالم و بدون هیچ نوع ماده شیمیایی و سمی داشته باشه.

رژیم غذایی واسه سم زدایی بدن

راه های سم زدایی ذهن و جسم

رژیم غذایی سلامت کبد سم زدایی فیتامین

دیدگاهتان را بنویسید