مواد غذایی ضد پیری و چروک پوست صورت

وقتی که صحبت از پوستی قشنگتر و جوون باشه هیچ چیزی بهتر از یه سبک زندگی سالم نمی تونه به درد بخور باشه شما با داشتن یه سبک زندگی سالم و پیروی از رژیم غذایی زیر می تونین خیلی راحت پوستتون رو از شر چین و چروک حفظ کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ حتی بهترین غذاها هم نمی تونن باعث نابود کردن نشونه های پیری شن. اما یه سری غذاهای مناسب هستن که با بالا رفتن سن تفاوتایی جدی در پوست ایجاد می کنن. غذاهای مغذی می تونن پوست رو نرم و مرطوب نگه دارن و به احیاء کلاژن و فیبرهای ارتجاعی که واسه داشتن پوست بدون چروک نیاز دارین کمک می کنه. این غذاها از پیری زودرس در پوست جلوگیری می کنن. پس آشپرخانه رو از این ابرغذاها پر کنین تا سالم و جوون و سرحال بمونین.

گوجه فرنگی ضد چین و چروک پوست

به میوه فروشی برید و گوجه فرنگی تازه خرید کنین تا پوستی بدون چین و چروک داشته باشین. گوجه فرنگیا منبع لیکوپن و آنتی اکسیدان هاییه که اثرات پیری آفتاب رو خنثی می کنه. گوجه فرنگیا منبع ویتامین C و ویتامین A هستن. ویتامین C واسه ساخت کلاژن لازمه و ویتامین A به پوست سرحالی و درخشش طبیعی میده.

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی با پخته شدن دو برابر می شه. پس غذاهایی مثل سس گوجه فرنگی، املت و پیتزا منبع لیکوپن هستن.

تخم مرغ یه ضد پیری عالی

یکی دیگه از غذاهایی که واسه سلامت پوست به درد بخور هستن تخم مرغه.تخم مرغا پر از ویتامین A و به درد بخور واسه سلامت پوست هستن. هم اینکه دارای چربیای سالم هستن که رطوبت پوست رو حفظ کرده و چین و چروکا رو از بین می برن. تخم مرغا شامل آهن، مس و زینک و مواد معدنی هستن که پوست رو نرم و لطیف نگه می داره. پروتئینای تخم مرغ آمینو اسیدهای لازم بدن رو جفت و جور می کنه و پوست رو محکم و قوی نگه می داره. باید واسه دریافت فواید ضد پیری این غذا یه عدد تخم مرغ کامل رو حتما استفاده کنین. سفیده تخم مرغ به تنهایی دربردارنده پروتئینه پس اگه فقط سفیده تخم مرغ رو استفاده کنین فواید ضد چروک و ضد پیری این غذا رو از دست دادین.

چای سفید واسه جوونی پوست

چای سفید بهترین انتخاب واسه تازه و جوون نگه داشتن پوسته. آنتی اکسیدان موجود در چای سفید بیشتر از چای سبزه. آنتی اکسیدانا با رادیکالای آزادی که باعث ایجاد چروک در پوست می شن مقابله می کنن. کافئین موجود در این چای کمتر از چای سبز یا سیاه س پس خاصیت رطوبت رسانی بیشتری نسبت به اونا داره.

عصاره استخون واسه تقویت پوست

عصاره استخون یکی دیگه از غذاهای به درد بخور واسه سلامتی و ضد پیریه. از اون جا که مدت زمان پخت استخوانا طولانی مدته (بعضی وقتا ۲۴ ساعت یا بیشتر) پر از کلاژنه. کلاژن پروتئینیه که پوست رو نرم نگه می داره و چین و چروکای پوست رو نابود می کنه. عصاره استخون شامل مقدار زیادی آمینو اسید واسه تولید کلاژنه. میشه مواد غذایی دیگری که واسه پوست به درد بخور هستن رو به عصاره استخون اضافه کرد. مثل زردچوبه، زنجبیل یا روغن فلفل که جریان خون در پوست رو تقویت می کنن.

بهبود توانایی ارتجاعی پوست با شاهی

شاهی یکی از مغذی ترین سبزیجاته که می تونه با چروکا و نشونه های پیری به بهترین شکل ممکن مقابله کنه و بهترین منبع ویتامین A واسه سرحالی پوسته. این نوع سبزی منبع پتاسیم هم هستش. پتاسیم ماده معدنی به درد بخور واسه قلبه که جریان خون بدن رو تقویت می کنه. این نوع سبزی منبع اسیدهای چرب اومگا ۳ه که از التهاب جلوگیری می کنه و مانع ایجاد چروک در پوست می شه چون التهابات می تونن توانایی ارتجاعی پوست راکاهش بدن.

حفظ رطوبت پوست با روغن زیتون

روغن زیتون یکی دیگه از غذاهای به درد بخور و سالم ضد چروک و رطوبت رسان پوسته. وقتی احساس کردین مرطوب کننده ها واسه پوست تون کافی نیستن تلاش کنین با غذا به پوست رطوبت برسونین. وقتی غذا از چربی کافی بهره مند باشه لیپیدهای پوست باقی می مانند. در نتیجه پوست مرطوب باقی می مونه و چین چروک در پوست ایجاد نمی شه. روغن زیتون شامل اسیدهای چرب غیر اشباعه که باعث ایجاد تعادل لیپیدهای پوست می شه. هم اینکه دارای آنتی اکسیدان هاییه که پوست رو در مقابل آسیبای آلودگی و نور خورشید مواظبت می کنه. وقتی به غذا روغن زیتون اضافه کنین مواد مغذی مثل ویتامین A که واسه پوست به درد بخور هستن رو هم جذب می کنین.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

روشای پیشگیری از پیری پوست صورت

بدونیم جوون سازی پوست زیبایی پوست سلامت پوست چین و چروک پوست

پاسخی بگذارید