مواد غذایی مفید برای سفیدی دندان ها

دندونای سفید

دندونای سفید

داشتن دندونای سفید و سالم واسه خیلی از ما چیزی مهمه. داشتن این شکل از دندون می تونه موقع صحبت با آدمایی که به صورت روزمره در برابر ما قرار می گیرن بسیار مهم باشه. عوامل زیادی این وسط در بحث سفید بودن دندانامون موثر هستن. چگونگی و تعداد دفعات مسواک زدن، نوع مسواک و خمیر دندون مورد استفاده و هم اینکه تغذیه افراد در این مسئله موثر هستن. در این مطلب می خوایم تا شما رو با سه گروه از مواد غذایی که به شما کمک می کنن تا دندانه های سفیدی داشته باشین آشنا کنیم. این تحقیقات در بخش تحقیقات دندون پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی انجام گرفته.

گروه اول

اولین گروه مورد نظر از این خوراکیا: سیب، هویج و اسفناج هستن. این میوه و سبزیجات دارای پوست و بدنه سفتی هستن و هم اینکه در وقتی که شما اونا رو گاز می زنید اسیدهای موجود در این مواد که بر اثر گاز زده شدن در زیر دندون آزاد شده و سطح دندون رو شستشو میدن.

 

گروه دوم

در این گروه دو میوه نرم یعنی پرتقال و توت فرنگی هستن. این دو میوه هم به خاطر سازه نرم و در عین حال داشتن ترکیبات اسیدی و ویتامین ث در نقش یه براق کننده قوی واسه دندانا به کار می رن.

گروه سوم

نمیشه از سلامت دندانا صحبت کرد و حرفی از مواد لبنی به میان نیاورد. باید گفت که مواد غذایی مثل:شیر، ماست و پنیر به خاطر دارا بودن مقادیر خیلی از ماده معدنی کلسیم واسه سفید نگاه داشتن دندانا خوبه و در همین حال اسید لاکتیک موجود در این مواد غذایی دارای اثر ضد پوسیدگیه.

خواص نمک و جوش شیرین واسه سفیدی دندون

چیجوری جرم دندون رو در خونه بگیریم؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران دندونای سفید

پاسخی بگذارید