مواد غذایی ممنوع در ایام امتحانات

book

یه متخصص طب سنتی ایران با اشاره به ضرورت حذف کله پاچه، ماکارونی چرب، جگر، پیتزا و سوسیس از وعده های غذایی ایام امتحان، از دانش آموزان و دانشجویان خواست از مصرف غذاهای سنگین و سرخ کرده در روزای امتحان بپرهیزند.

دکتر مجید انوشیروانی در گفت و گو با ایسنا ، با اشاره به ضرورت دوری از مصرف غذاهای دیرهضم در ایام امتحانات، گفت: مشکل عملکردهای مغزی پس از مصرف غذاهای پرچرب موجب بروز رفتار تغذیه ای ناجور شده، یا مصرف غذاهایی که موجب پرکاری دستگاه گوارش یا فساد غذا در معده می شن، کارکرد مغزی کم میشه، پس دانش آموزان و دانشجویان باید در روزای امتحان از پرخوری دوری کرده و تا امکان داره غذاهای سبک و زودهضم مصرف کنن.

ایشون در ادامه گفت: حجم زیاد غذا حتی در صورت لطیف بودن اون، موجب فشار اومدن بر دستگاه گوارش و صرف نیروی بیشتر واسه انجام اعمال هضم و جذب و دفع اون می شه بطوری که بدن از تامین انرژی لازم واسه کارای مغزی بازمی موند، به خاطر همین مصرف غذاهای سنگین و سرخ کرده مانند کله پاچه، ماکارونی چرب، جگر، پیتزا و سوسیس در روزای امتحان پیشنهاد نمی شه

این متخصص طب سنتی ایران با در نظر گرفتن شروع ایام امتحانات به علم آموزان و دانشجویان اخطار داد: در روزای آزمون از پرخوری خوداری کنن، چون که هرگونه اختلاف غذایی و فساد هضم در معده منتهی به افت شدید کارکرد مغز می شه.

انوشیروانی اعلام کرد: از دیدگاه طب سنتی ایران مصرف همزمان بعضی غذاها و میوه های لطیف مانند شیر و توت، ماهی و توت فرنگی یا شیر و پیاز و حتی شیر و ماهی تو یه وعده غذایی نهی شده.

ایشون در ادامه با بیان اینکه نباید از توت فرنگی به عنوان دسر استفاده شه، اضافه کرد: باید به این نکته توجه داشت که غذاهای لطیف و خوش هضم هیچوقت نباید پس از غذای سنگین و دیرهضم استفاده شن به طور مثال خوردن توت فرنگی پس از صرف غذاهای چرب بسیار نامناسبه.

دکتر انوشیروانی مصرف غذاهای کم کالری رو در فصل امتحانات مناسب ندونست و گفت: این نوع غذاها دلیل کندی کارکرد مغز و خواب آلودگی در فرد شده و هوشیاری رو کاهش میدن، موادی مثل ماست، دوغ و کاهو از این جمله ان.

ایشون با اشاره به اینکه غذاهای نفاخ واسه مصرف در روزای امتحان مناسب نیستن، گفت: موادی مثل حبوبات خیس نکرده در غذا و مواد نفاخ مانند؛ کلم، تربچه، سیر و پیاز، غذاهایی هستن که علاوه بر ازدیاد فعالیت دستگاه گوارش، کارکرد سیستم اعصاب مرکزی رو دچار مشکل کرده، موجب سنگینی و خواب آلودگی فرد می شن.

این متخصص طب سنتی ایران در آخر به دانش آموزان و دانشجویان اعلام کرد: در روزای آزمون از مصرف زیاده از حد خوراکی های محرک سیستم عصبی مانند قهوه، نسکافه و چای پررنگ دوری کنن، نوشیدن بیش از اندازه این نوع مواد موجب ایجاد احساس نا آرومی و اضطراب شده، دقیق شدن و فوکوس کردن ویادگیری رو دچار اختلال می کنه.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید