مواد مضری که هر روز می‌خوریم

خیلی از ما برنج رو به عنوان غذایی سالم و خیلی مطمئن می شناسیم، درحالی که تحقیقات نشون می دهد امکان داره که برنج، شامل سطوح ناسالمی از ماده سمی آرسنیک باشه.

به گزارش همشهری آنلاین، یه مطالعه در آمریکا نشون داده که یه پنجم بسته های برنج دانه بلند آمریکایی به طور بالقوه شامل سطوح مضری از ماده سمی آرسنیکه و در عین حال بعضی گزارش های دیگه حکایت از وجود سطوحی از آرسنیک موجود در شیره استخراج شده از برنج داره. در جامعه آماری یه آزمایش، کسائی که برنج خورده بودن سطوح آرسنیک در بدنشون ۴۴درصد بیشتر از اونایی بود که برنج نخورده بودن.هرچند عده ای از مردم ممکنه بهترین لذت رو از خوردن برنج ببرن اما اگه این گزارش رو باور کنن در مصرف اون دچار دودلی می شن.

وجود حشرات رو در رژیم غذایی مون تصور نمی کنیم

بیشتر ما امکان وجود حشرات در رژیم غذایی مون رو تصور نمی کنیم؛ هرچند که ممکنه پرز بیشتر حشرات در غذامون باشه. با اینکه تصور وجود پرز حشرات و بخش هایی از بدن جونده ها مثل مو در غذای مصرفی طی طول سال ترس آوره، ولی با کمال تعجب، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تا حد معینی از وجود پرز حشرات در اجناس غذایی با عنوان مشکل طبیعی موادغذایی مجوز می دهد.

وجود چوب در غذاهایی که روزانه می خوریم

از اثاثیه پخت وپز گرفته (کفگیر چوبی) تا میز و صندلی، چوب یه عنصر اساسی و جزو شکل های جور واجور مورد استفاده خیلی از ما در زندگیه. اما شما می دونین، ترکیب جزئی از مقدار مواد غذایی که ما می خوریم هم از چوبه؟

سلولز (خمیر چوب) به طور در حال افزایش ای به غذاهای فرآوری شده و تغلیظ شده اضافه می شه و شما می دونین سلولز به منظور افزایش حجم غذاها، جانشین مواد گران تری مانند آرد و روغن شده؟

درحالی که هیچ گزارشی مربوط به مشکلات بهداشتی در رابطه با سلولز مصرفی وجود نداره ولی امکان داره این موضوع ما رو غافلگیر کنه؛ پس مقدار بسیار خیلی از موادی که به طور روزانه در تولید اجناس غذایی استفاده شده و در خونمون جذب و ته نشین می شه تا حدودی از مواد چوبیه.

عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید