موارد استفاده روغن نارگیل

به گزارش آلامتو به نقل از سایت بدونیم؛ روغن نارگیل در دسته سالم ترین روغن های خوراکی قرار گرفته اما این روغن فقط واسه خوردن کاربرد نداره؛ در این مقاله عادی ترین کاربرده های روغن نارگیل رو بررسی کردیم:

کاربرده های روغن نارگیل واسه پوست

واسه شیو کردن: قبل از شیو کردن قسمتایی چون پاها و یا زیربغل مقداری روغن نارگیل به این قسمتا بمالید تا پس از شیو پوست نرم و لطیفی داشته باشین.

واسه مرطوب کردن: روغن نارگیل بهترین مرطوب کننده واسه دست، صورت و پوست تموم قسمتای بدنه.

واسه روشن کردن پوست: روغن نارگیل بهترین راه واسه روشن کردن پوست زیر چشم و روی گونه هاست. فقط کافیه مقدار کمی از این روغن بعد از آرایش به قسمتای مورد نظر برنید تا پوست درخشش بیشتری داشته باشه.

واسه ماساژ: وقتی میشه از روغن طبیعی نارگیل که بوی بسیار خوبی داره بهره برد به چه دلیل از روغنای مصنوعی ماساژ استفاده کنیم.

واسه سفید کردن پوست: در صورت شما تنها پوست نیس که اهمیت زیادی در جذابیت شما داره لبخند شما هم در این بسیار پر اهمیته. به مقدار ۱ الی ۲ قاشق چای خوری روغن نارگیل رو به مدت ۱۲ دقیقه در داخل دهن بگردانید بعد دهن رو با آب گرم بشوئید. این کار به سفید شدن دندون شما کمک می کنه.

مقاله مشابه: موراد استفاده روغن زیتون

موارد استفاده روغن نارگیل واسه مو

محکم کردن موها: آسون ترین راه استفاده روغن نارگیل واسه موها اینه که قبل از خواب مقداری به موها بزنین و بذارین تا صبح روی موها بمونه. این بهترین درمان واسه موهای خشکه.

نابود کردن شوره: بهترین ترکیب واسه نابود کردن شوره سر ترکیب روغن نارگیل و روغن کنجد است. اون رو به مدت نیم ساعت به عنوان ماسک به موها بزنین و بعد بشوئید.

تقویت رشد مو: بدین منظورهر شب پوست رو به مدت ۱۰ دقیقه با این نارگیل ماساژ بدید.

جلوگیری از سوختگی پوست سر: روغن نارگیل یه ضدآفتاب طبیعیه. اگه این روغن رو روی موها استفاده می کنین با یه تیر دو نشون زده این.

روغن نارگیل در آشپزی

جانشین مواد غذایی: روغن نارگیل رو می تونین در آشپزی به عنوان جایگزینی واسه کره و تخم مرغ استفاده کنین.

به عنوان روغن سرخ کردنی: به جای اینکه غذا رو در کره سرخ کنین از روغن نارگیل استفاده کنین که سالم تره. البته باید در گرما بسیار پایین اون رو مصرف کرد.

در اسموتیا: روغن نارگیل چربی سالمیه که می تونین در اسموتیا استفاده کنین.

معطر کردن قهوه: کمی روغن نارگیل به قهوه اضافه کنین تا سعم و عطر خوبی به اون بده.

سرخ کردن تخم مرغ: می تونین روغن نارگیل رو در نیمرو استفاده کنین فقط مراقب باشین که تاوه زیادتر از اندازه گرم نشه.

با نون تست: به جای کره با نون تست از روغن نارگیل استفاده کنین.

سس شکلاتی: فقط کافیه مقداری روغن نارگیل با پودر کاکائو مخلوط کنین.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

بدونیم

دیدگاهتان را بنویسید