موارد مصرف و کاربردهای زغال فعال

 موارد مصرف و کاربرده های زغال فعالActivated Charcoal

اگه به دنبال یه ماده با کاربرده های فراوون هستین پیشنهاد ما به شما زغال فعاله.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ تا چه حد درباره زغال فعال میدونید؟ در اول باید بگم که زغال فعال با زغالای معمولی فرق داره و مواد تشکیل دهنده اون یه گیاه کره ای به نام red pine needles، بامبو ژاپنی، بلوط آسیایی و پوست نارگیله. زغال فعال به شکل پودره و در جهت سلامت، زیبایی و بهداشت استفاده میشن. درسته که رنگ دلنشینی نداره اما ارزش استفاده در مورد زیبایی و بهداشت رو داره.

کاربرده های زغال فعال به عنوان دئودورانت و ضد عرق

زغال فعال به عنوان ضد عرق طبیعی در دئودورانت استفاده می شه و مانع از بدبو شدن عرق بدن می شه.

به کار گیری زغال فعال به عنوان ماسک صورت و بدن

یکی از عادی ترین اجناس زغال فعال ماسکای صورت و بدن هستن که چگونگی درست کردن اونا رو در خیلی از سایتا می تونین پیدا کنین. ماسک زغال فعال پوست رو پاکسازی کرده و جوشای سرسیاه رو نابود می کنه.

کاربرد زغال فعال واسه سفید کردن دندانا

شاید به کار گیری زغال فعال روی دندانا منظره دلنشینی نداشته باشه اما یهو می تونه دندانا رو سفید و تمیز کنه. این خمیر دندون هیچ ماده شیمیایی نداره و به طور کامل طبیعیه چون سموم رو از بین برده و لکه ها رو پاک می کنه.

به کار گیری زغال فعال واسه تصفیه کردن آب

زغال فعال توانایی تصفیه آب رو داره پس از اون در دستگاه های تصفیه آب خونگی استفاده می شه. زغال فعال همونطور که می تونه سموم رو از بدن حذف کنه از آب هم می تونه.

کاربرده های زغال فعال واسه تصفیه هوا

زغال فعال به طور طبیعی بو، باکتری، قارچ و تموم آلاینده ها رو نابود می کنه. اگه از فیلتر زغال فعال در خاک استفاده کنین خاک رو مرطوب نگه داشته و باعث رشد گیاه می شه. زغال فعال با نابود کردن آلرژن و قارچا باعث می شه از سلامت جسمی بهتری بهره مند شید و گرفتار به مشکلات مربوط به آلرژی مثل سرفه، عطسه و آب ریزش بینی نشید.

به کار گیری زغال فعال به عنوان پاکسازی پوست

زغال فعال تنها چیزیه که می تونه تموم دانه های سرسیاه پوست رو نابود کنه. اگه پوستتون چربه زغال فعال بهترین راه واسه نابود کردن سبوم و روغن اضافی پوسته.

به کار گیری زغال فعال واسه زخمای پوست

یکی از معروف ترین روشای درمان زخمای روی پوست به کار گیری عسله اما این تنها روش نیس. زخمای پوستی رو میشه با زغال فعال سریع تر درمان کرد. همیچنی ورم و درد رو کم می کنه.

به کار گیری زغال فعال در شامپو

از زغال می تونین به عنوان یه شامپوی به طور کامل طبیعی استفاده کنین. شامپوهایی که شامل زغال فعال هستن هم خوب کف می کنن و هم خوب تمیز می کنن.

به کار گیری زغال فعال به عنوان سم زدا

زغال فعال میتونه تموم آلودگیا رو از پوست، مو، آب، هوا و دندون بگیره. زغال فعال به شکل قرص هم هست و تازگیا بستنیای مشکی و سفید و کوکتلای شامل زغال فعال هم تولید می شن.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

بدونیم دانستنی

پاسخی بگذارید