موتوبال؛ ورزشی برای موتورسواران عاشق فوتبال! +عکس

Motoball-sport31

فوتبال ورزشیه که پیر و جوون رو به سمت خود میکشونه و نمی تونین از دیدن اون بیخیال شین و معمولا همه در طول عمرشون واسه یکبارهم که شده توپی رو شوت کردن. در کنار فوتبال، موتورسیکلت هم یکی از چیزهای مورد علاقه جوانانه و بسیاری هم تلاش می کنن به اون برسن.

تا حالا فکر کردین که اگه موتورسواری و فوتبال با هم ترکیب شن چی می شه؟ نتیجه این ترکیب ورزش جدید هستش به نام “موتوبال” که در اروپا طرفداران خاصی پیدا کرده. طوری که بعضی از کشورها تیم ملی این ورزش رو هم تشکیل دادن و به دنبال تعریف یه فدراسیون جدا واسه اون هستن.

از نام این ورزش میشه فهمید که زمین مسابقه یه هرج و مرج به تموم معناست. صدای موتور، دود و حرکات نمایشی فقط بخشی از نشونه های این ورزشه . زمین این مسابقه دقیقا مانند فوتباله اما آسفالت جانشین چمن شده.

در موتوبال از توپی به قطر ۴۰ سانتی متر استفاده می شه و تموم بازیکنان باید روی موتور مخصوص سوار باشن. هر بازیکن به سمت توپ حمله ور می شه و با یه پا موتور رو کنترل کرده و با پای دیگش به توپ ضربه می زنه تا به دروازه تیم حریف برسه. سقف سرعت در این بازی ۱۰۰ کیلومتر در ساعته.

این بازی در دو نیمه ۲۰ دقیقه ای انجام می شه و به مانند فوتبال داورهایی در دو طرف و میان زمین هستن. هر تیم ۸ بازیکن داره که معمولا به خاطر برخوردهای شدید بین بازیکنان خیلی زود مجروح می شن و باید تعویض شن.

موتوبال

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

باشگاه خبرنگاران مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید