موج جهانی برای تحقق آرزوی کودکان سرطانی+عکس

کودکان سرطانی و خونواده های شون در روزای درمان، شرایط سختی رو سپری می کنن که در این وضعیت بعضی افراد و نه هاده ها واسه خوشحال کردن اونا امور خیرخواهانه ای رو انجام میدن که هیچوقت فراموش نمی شه.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر : ماموران وارد اتاقش شدن، ترسید، نمی دونست چه اتفاقی افتاده که پلیس ها با دستبند اومده ان تا اون رو ببرن اما خیلی زود فهمید این یه غافلگیریه تا به آرزوی بزرگش برسه؛ آرزوی یه روز فرمانده پلیس ها بودن. ماموران کلانتری ۱۳ اهواز حتی لباس هم واسه «عباس» کودک سرطانی آماده کرده بودن؛ آنهم با ستاره هایی واسه سردوشی و یه ماشین خاص واسه اینکه بتونه واسه گشتزنی به شهر رفته و رئیس بودن رو به شکلی واقعی تجربه کنه.

این بخشی از کارای خیریه و خاصیه که بعضی نه هاده ها در کنار موسسات درمانی مریضی سرطان، واسه بالابردن روحیه کودکان مریض و آسون کردن در بهبود مریضی اونا انجام میدن. برآورده کردن آرزوی عباس، کاری بود از موسسه «پنجمین فصل قشنگ» که بعد از اونم طی روزای گذشته «محسن» یه کودک سرطانی رو به آرزوی آتیش نشون شدنش رساند. این موسسه هم اینکه می خواد تعدادی از این کودکان مریض رو به مشهد ببره تا آرزوی بزرگ شون که زیارت امام رضا (ع) است، برآورده شه.

امروزه نهادهای بسیاری در داخل و بیرون مرز کشور هستن که واسه برآورده کردن آرزوی کودکانی که به سرطان و یا مریضی های صعب العلاج دارن، تلاش می کنن و بیشتر اونا تلاش در غافلگیر و یا سورپرایز کردن این بیماران دارن. این مطمئنا اتفاق فراموش نشدنیه که بشه آرزوی کودکان مریض رو برآورده کرد و شادی و خوشحالی رو واسه اون و خونواده های شون که روزای خوبی رو سپری نمی کنن، به ارمغان آورد. موسسه «برآورده کردن یه آرزو» اولین نهادی بود که اینجور اقدامی رو در دنیا شروع کرد، موسسه خصوصی که امروز ۴۷ شعبه در قاره های جور واجور داره. این موسسه در سال ۱۹۸۰ آرزوی پلیس شدن پسربچه ۷ ساله که گرفتار به مریضی سرطان بود رو برآورده کرد، هرچند اون کمی بعد تسلیم مرگ شد ولی قبل از مرگ به بزرگترین آرزوی زندگی اش رسید.

در کنار این موسسات که آرزوهای کودکان سرطانی و گرفتار به مریضی های نادر تلاش می کنه، چهره های مطرح هنری و ورزشی هم در سال های گذشته در بیمارستان و یا منزل مریضایی که آرزوی دیدن اونا رو داشتن، حضور یافته و شادی خاصی به این کودکان می بخشیدند؛ همین روحیه دادن و خوشحال کردن بیماران خردسال تموم هدف افراد و گروه هاست که بعضی از این اقدامات درخشش های جالبی هم داشته.

مشهور شدن به سبک دورین

در روزای ابتدایی سال ۲۰۱۶ کودکی ۸ ساله به اسم «دورین موری» که به مریضی سرطان گرفتار هستش، به آرزوی عجیب و بزرگش یعنی «مشهور شدن» رسید چون خیلی از مردم و چهره های هنری و ورزشی دنیا در سراسر اسمش رو روی کاغذای خاص نوشتند و اون رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتن. از دیوار چین گرفته تا رشته کوه های بلند و برنامه های مشهور آمریکا و اروپا، نام دورین با نماد «Dh2#» به معنی «قوی باش دورین»، نمایش گذاشته شد تا اون خیلی زود به یکی از چهره های معروف دنیا خصوصا در شبکه های اجتماعی تبدیل شده و به آرزویش برسه.

آرزوهای کودکان سرطانی

شهری واسه بتمن

آرزوی «میلز اسکات» از دو سالگی بتمن شدن بود، کودکی که به مریضی سرطان خون گرفتار شده و به گفته پزشکان امید چندانی به زنده ماندنش نیس. واسه برآورده شدن این آرزو، مردم، نیروهای پلیس و حتی شهردار شهر سانفرانسیسکو وارد عمل شدن و صحنه سرقت از یکی از بانک ها و آدم ربایی بوسیله چند دزد مسلح، رو بازسازی کردن. در این شرایط میلز در کنار بتمن بزرگ، سوار بر اتومبیل مشکی لامبورگینی و با اسکورت نیروهای پلیس اسکورت، وارد صحنه شد و طی عملیاتی اول زن گروگان گرفته شده رو نجات داد و بعد سارقان رو دستگیر و تحویل پلیس داد. در آخر «اد لی» شهردار سانفرانسیسکو به خاطر اینجور عملیات شجاعانه ای، کلید شهر رو این کودک اهدا کرد؛ اتفاقی که به شکل کامل از طرف رسانه های خبری درخشش پیدا کرد.

آرزوی شهری تمیز

«بشیر» پسر بچه ۱۲ ساله اهل شادگان اهواز که مریضی اش بسیار زیاد شده بود، آرزوی بسیار عجیبی داشت و آنهم داشتن یه شهری پاک و تمیز. واسه برآورده شدن آرزوی این کودک جنوبی، در روز ۲۴ دیماه سال جاری و با مشارکت، همدلی و هم افزایی مردم، خیابون پرازدحام و پرزباله بلوار شهید فهمیده تا خیابون نظامی پاکیزه و مرتب شد. بعد اون رو با یه ماشین آخرین سیستم به این محل آوردن. براش فرش قرمز پهن و درحالیکه بیشتر از هزار نفر از مردم شهر زنجیزه انسانی تشکیل داده و فریاد می زدن، «بشیر دوستت داریم»، از ماشین پیاده شد. بشیر با دیدن تمیزی محیط و اتفاقاتی که براش رقم خورد، بسیار خوشحال شد و به آرزویش رسید.

آرزوهای کودکان سرطانی

آشپزی واسه مادر

در شهر ادین بورگ اسکاتلند دختری ۹ ساله به نام «الی موناگان» که از هواداران «مارک گرین ایشون» یکی از سرآشپزان معروف این کشور بود، آرزو می کنه بتونه در کنار این آشپز معروف، غذایی رو کرده و اون رو در روز ولنتاین به مادرش هدیه کنه. واسه برآورده شدن این آرزو یه موسسه خیریه کارای مقدماتی رو انجام داده و با موافقت گرین ایشون، از الی دعوت می شه تا به رستوران مشهور رفته و با پوشیدن لباس آشپزها، واسه مادرش غذای مورد علاقه اش رو درست کنه. در آخر همه دور هم اون شام خاص رو می خورند تا شبی به یادماندنی واسه این دختر رقم بخوره.

بازی در تیم بسکتبال

در شهر یوتا آمریکا «جی پی گیبسون» ۵ ساله که گرفتار به مریضی سرطان از نوع لوسمی لنفوبلاستی حاده، آرزو می کنه در تیم معروف بسکتبال «یوتا جاز» بازی کنه. واسه برآورده شدن این آرزو، رئیس این باشگاه معروف، قراردادی یه روزه با جی پی می بندد؛ بعد اون به همراه خونواده اش در سالن انرژی سولوتیونس حضور یافته و در بازی ظاهری واسه تیم یوتا به میدون می رود. دقایقی که اون با پیراهن شماره یه که فامیلی اش روی اون درج شده، درون زمین بازی می کنه، با بازیکنان معروف این تیم پاسکاری کرده و درآخر بوسیله هم تیمی ها بلند شده و توپ رو درون سبد می اندازد. این اقدام یکی از برنامه های فردی به نام «دیاز» که هدفش امیدبخشی به خونواده های کودکان سرطانی و آگاهی بخشی در مورد این مریضی، از راه ایجاد کتابی واسه کودکان گرفتار به سرطان بود. البته ۷ تیم دیگه در لیگ مطرح NBA اینجور اقدامی رو واسه روحیه دادن و خوشحال کردن کودکان سرطانی انجام دادن.

آرزوهای کودکان سرطانی

گلزنی با پیراهن تیم محبوب

پسر ۱۳ ساله هیچوقت فکر نمی کرد، بیان آرزویی که در دل داره، باعث تعبیرش شه. «گوهان» که از مریضی سرطان رنج می برد، روزی به پرستاران گفت، آرزو دارم روزی پیراهن تیم ویارئال رو برتن کرده و واسه این تیم به میدون بروم. پرستاران هم موضوع رو به مدیران باشگاه مطرح اسپانیایی اعلام کردن که مورد استقبال قرار گرفت. پس از اینکه این پسر به یکی از تمرینات دعوت و با چهره های مطرح این باشگاه عکس یادگاری گرفت، واسه دیدار دوستانه با سلتیک به محل برگزاری بازی دعوت شد. یه جایگاه مخصوص در رختکن، گرفتن عکس یادگاری در اول مسابقه، بازی واسه دقایقی کوتاه در تیم ویارئال و گلزنی واسه این تیم، آرزوهای گوهان رو تعبیر کرد و وقتی روی دست بازیکنان سلتیک بلند شد و تماشاگران اون رو تشویق کردن، دیگه در پوست خود نمی گنجید.

آرزوهای کودکان سرطانی

آرزوی دیدن ستاره های مشهور

اواسط مهرماه سال ۱۳۹۳ کودکی انگلیسی به نام «میلو» به دلیل دچار شدن به مریضی سرطان مجبور شد فوتبال رو کنار بزاره. در اون روزای سخت درمان، آرزو کرد دیوید بکام ستاره مشهور فوتبال انگلستان و جهان رو از نزدیک ببینه که خیلی زود آرزویش برآورده شد چون بکهام پس از اطلاع از این آرزو، به خونه این کودک ۱۱ ساله رفت و یه توپ فوتبال هم به اون هدیه کرد؛ حتی به اون قول داد شرایط دیدارش با یه سری های دیگه از ستاره های فوتبال رو جفت و جور کنه. به غیر از بکام، ستاره هایی از جمله «کریستانو رونالدو» که هزینه های درمان کودکی سرطانی رو پرداخت و یه کمپ واسه پشتیبانی از این کودکان در باشگاه رئال ساخت، «لیونل مسی»، «جون تری»، «سوآرز» و … بارها در برنامه های خیریه واسه پشتیبانی از این کودکان شرکت کردن اما حرکت ستاره انگلیسی که به خونه میلو رفت و اون رو خوشحال کرد، اتفاق خاصی بود.

آرزوهای کودکان سرطانی

آتیش نشون ناجی

«الی دیویس» پسر چهار ساله که در آلاباما زندگی می کرد، همیشه آرزو داشت قهرمون بزرگی شه. اون از پدرش شنیده بود که آتیش نشون ها قهرمون های بزرگی هستن، به خاطر همین همیشه دلش می خواست آتیش نشون شه. واسه تحقق این آرزو، شرکت آتیش نشانی محلی برنامه جالبی واسه الی که از سرطان استخون رنج می برد، در نظر می گیرد. اونا صبح جمعه از الی و خونواده اش دعوت می کنن تا در محل ایستگاه آتیش نشانی حاضر شن تا این پسر کوچیک با پوشیدن لباس مخصوص، در عملیاتی خاص حضور یابد. رئیس ایستگاه الی رو توجیه می کنه که به زیر زمین فروشگاهی که دچار حادثه شده، رفته و سگی عروسکی رو نجات دهد و اون خوب از عهده این مسئولیت برآمده و در میان تشویق مردم بسیاری که در محل این اتفاق حضور پیدا کرده بودن، از محل حادثه خارج می شه.

آرزوهای کودکان سرطانی

بازی فوتبال در سالن بیمارستان

در ایران ستاره های ورزشی و هنری بسیاری بوده و هستن که واسه تحقق آرزوهای کودکان سرطانی به دیدارشان رفته و یا کارای خاصی رو واسه اونا انجام می دادن. این وسط حرکت زیبای جواد نکونام و علیرضا حقیقی که با حضور در موسسه آزمایش، با کودکان بستری شده در این بیمارستان فوتبال بازی کردن، بسیار باحال مهم بود. پس از صعود تیم ملی ایران به جام جهانی برزیل، کودکان موسسه آزمایش نامه ای رو واسه نکونام فرستادن که کاپیتان وقت تیم ملی هم خیلی زود جواب اونا رو داد. نکونام پس از برگشت به ایران به همراه علیرضا حقیقی به این موسسه رفت تا آرزوی این کودکان رو واسه دیدار با خودش و برگزاری یه بازی فوتبال برآورده کنه، اتفاقی که درخشش بسیاری در رسانه ها داشت.

آرزوهای کودکان سرطانی

نابودی به خاطر بی توجهی

تلخ ترین اتفاقی که واسه یه کودک سرطانی اتفاق افتاد، مربوط به ماجرای «انزوی» کوچکه. اون که با سرطان خون جنگ می جنگید، یکی از طرفداران برنامه «آشپزی با اینا گارتن» بود و تحت هر شرایطی این برنامه رو تماشا می کرد. آرزوی انزو حضور در این برنامه بود اما این آرزو به خاطر بی توجهی و نبود استقبال عجیب خانوم گارتن تحقق پیدا نکرد. این موضوع خیلی زود رسانه ای شد اما تلاش ها واسه حضور این کودک در برنامه تلویزیونی آشپزی طی سه سال متوالی نتیجه نداد. به خاطر این برخورد غیر انسانی، از اون به بعد هیچ جفت و جور کننده ای حاضر به همکاری با این مجری معروف برنامه های آشپزی نشد و اون هم خیلی زود فراموش شد. در آخر مردم دومین آرزوی انزو یعنی رقصیدن و شناکردن با دلفین ها رو برآورده کردن تا اون روز خوشی رو با این حیوانات بگذرونه.

آرزوهای کودکان سرطانی

۱۰ نشونه خاموش لوسمی (سرطان خون) که نباید ندیده گرفته شن

نشونه های سرطان ریه

noindex خبرگزاری مهر مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید