مورد مشترک میان آدم‌های مشهور و موفق دنیا

مدیران خوب،آدم های خلاق،سیاستمداران مشهور و همه کسائی که واسه خودشون نامی در دنیا دست و پا کرده ان فرق های زیادی با همدیگه دارن. بیشتر این افراد اما براساس تحقیق جدیدی یه نکته مشترک دارن که به کار گیری اون هر آدمی رو می تونه در زندگی موفق تر کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: آدم های موفق هم خصوصیات متفاوتی واسه خود دارن اما یه تحقیق جدید نشون داده که بیشتر آدمایی که در کار و تحصیل شون موفق شده ان پیشرفت شون رو مدیون یه مسئله مهم هستن: خواب کافی و بیدار شدن در صبح زود.

براساس تحقیقی که دانشگاه تگزاس شمالی انجام داده دانشجویانی که صبح زود بیدار می شن در میان هم کلاسی های خود که عادت به شب بیداری دارن نمره های بهتری می گیرند و راحت تر تحصیل خود رو تموم می کنن. علاوه بر این تحقیقات نشون داده که افراد سحرخیز آدم های شادتری هستن و همین مسئله بر زندگی و کار اونا اثر جدی می گذارد. البته محققان در این تحقیق اعلام کرده ان که سحرخیزی افراد موفق اصلا به معنی کم خوابی اونا نیس. در این تحقیق تأکید شده که اندازه خواب کافی واسه افراد جور واجور،فرق داره و بیشتر آدم های موفق برنامه خواب شون به شکلیه که بعد از خواب کافی در صبح زود از خواب بیدار می شن.

مثلا در میان مدیران موفق کشورای غربی در این گزارش به تیم آرمسترانگ،مدیرعامل شرکت AOL  اشاره شده که هر روز صبح خود رو بین ساعت ۵ تا ۵:۱۵ دقیقه و با خوندن ایمیل هاش شروع می کنه.

جین اون گادهیا،مدیر عامل شرکت تجاری Virgin Money هر روز صبح دیرتر از ساعت ۶:۲۰ بیدار نمی شه. گفته می شه مارگارت تاچر،نخست وزیر قبلی انگلیس که همین وقت پیش درگذشت در شبونه روز بیشتر از ۴ ساعت نمی خوابیده و معمولاً ساعت ۳ صبح از خواب بیدار می شده.

هر چند محققان گفته ان بیشتر آدم ها بسیار بیشتر از تاچر به خواب احتیاج دارن. ولادمیر نوباکوف،نویسنده مشهور روسی هم در گفت و گوهای خود اعلام کرده بود که بهترین نوشته هاش در ساعات اولیه صبح شکل گرفته. اون بین ساعت ۶ و ۷ صبح کار خود رو واسه نوشتن شروع می کرده.

خبرگزاری مهر نشر دوباره

دیدگاهتان را بنویسید