موشه‌کای کالوین؛نابغه ۱۷ ساله آمریکایی

۱۷ سالگی واسه خیلی از نوجوون ها سن عجیبی و بحران زاییه که تازه خودشون رو می شناسن. اما داستان موشه کای کالوین فرق می کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: موشه کای خیلی راحت تونسته با مشکلات سنین نوجوونی و جوونی کنار بیاد و به عنوان یه نوجوون کالیفرنیایی الان دو مدرک کالج و یه کتاب منتشر شده داره. به زودی مدرک خلبانی رو می گیرد و البته این روزا در ناسا کار می کنه.

موشه در شرق لس آنجلس زندگی می کرده و در سن هشت سالگی تبدیل به جوون ترین دانشجو در امریکا می شه و می تونه در ۹ سالگی با معدل بالا فارغ التحصیل شه. در همون زمان یه کتاب زندگینامه نوشت که همون سال پرفروش ترین کتاب شد. بعد از این ها به نظر می رسید یه مدرک دانشگاهی واسه موشه کافی نیس و از همین رو در ۱۵ سالگی در رشته ریاضیات از دانشگاه کالیفرنیا فارغ التحصیل شد.

این کودک خارق العاده امسال واسه گرفتن سومین مدرک دانشگاهی در رشته امنیت سایبری آماده می شه، اما خودش واسه چند ترم دست نگه داشته تا بتونه کارش در ناسا رو گسترش بده. اون در ناسا واسه پیشرفت فن بیاری نظارت بر هواپیماهای بدون سرنشین کمک می کنه.

البته این ها همه کاری نیس که موشه انجام داده، اون در چند رشته ورزشی هم فعالیت داره و تونسته مدال هایی هم به دست بیاره. با داشتن تموم این افتخارات، موشه خودشو جدا از بقیه و جدا نمی دونه و می گوید نباید اون رو با بقیه مقایسه کرد، چون اون تلاش می کنه بهترین کاری که از دستش بر میاد رو انجام بده.

استاد ریاضیات موشه در دانشگاه هم در این باره توضیح می دهد: «هر کسی که موشه رو می بیند، فکر می کنه اون به شکل طبیعی و از همون اول تولد نخبه بوده، اگر موشه خیلی زیاد تلاش می کنه و من فکر میکنم هرکسی که همین قدر تلاش کنه، می تونه موفق باشه.» اون می گوید که موشه هم مانند هر نوجوون دیگری لحظاتی در زندگی اش سردرگم شده و رویاهای خودشو داره، اما هیچوقت از تلاش و دنبال کردن علاقه اش نگذشته.

تلاش های موشه از نگاه ها مخفی نمونده و ناسا تازگیا واسه یه شغل مشخص با اون تماس گرفته، شاید قبل از این ناسا اون رو به دلیل سن کمی که داشت رد کرده بود، اما حالا اون بهترین فرد واسه این شغله. ریکاردو، مدیر و مربی موشه در ناسا هستش و توضیح می دهد: «من به کسی نیاز داشتم که با نرم افزارها کار کرده باشه و هم اینکه با الگوریتم های ریاضی آشنایی کاملی داشته باشه و البته خلبانی رو هم بدونه.»

شغلی که امروزه موشه در ناسا داره به مثل سازی از هواپیماهای بدون سرنشینه تا بتونن راه های ایمنی واسه پرواز اون ها پیدا کنن. با وجود نتیجه هایی که موشه در این مدت ، اما یه چیز رو هنوز نتونسته بدست بیاره و اونم گواهینامه رانندگیه! اون حالا واسه رسیدن به ۱۸ سالگی روزشماری می کنه تا بتونه این گواهینامه رو هم در لیست خودش داشته باشه. الان اون از اتوبوس و تاکسی واسه رسیدن به دانشگاه و محل کار استفاده می کنه.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید