موشک انداز استینگر آمریکا در دست داعش+عکس

Colour swatches book. Rainbow sample colors catalogue.

گروه تروریستی داعش که از حدود سه سال پیش واسه ایجاد درگیری مسلحانه در سوریه مورد پشتیبانی گسترده تسلیحاتی و مالی آمریکا، انگلیس و چند کشور دیگه در منطقه تجهیز شد، حالا موشک اندازه های آمریکایی استینگر رو استفاده می کنه.

پایگاه خبری «رأی الیوم» نوشت: براساس گزارشای نظامی کشورای غربی، سازمان تروریستی تکفیری «داعش» موفق شده تعداد زیادی موشک دوش پرتاب ضد هواپیمای استینگر از افغانستان وارد مناطق تحتِ کنترل خود کنه.

«رأی الیوم» نوشت: دو بالگرد ارتش عراق که مشغول عملیات ضد نیروهای داعش در شمال عراق بودن با شلیک این موشکا سرنگون شدن.

این گزارش اضافه می کنه: داعش در موصل هم حدود ۳۰۰ موشک از این نوع رو از انبارهای مهمات ارتش عراق به چنگ آورده.

این گزارش اضافه کرد: نیروهای داعش در شهر اعزاز نزدیک شهر حلب سوریه هم مقادیر زیادی موشکای ضد زره «لاو» از انبار مهمات گروه مخالف دولت سوریه موسوم به ارتش آزاد به دست آورده و این باعث خشم شدید دولت آمریکا شد چون خود آمریکا این موشکا رو در اختیار ارتش آزاد قرار داده بود و این باعث شد از کمک تسلیحاتی به ارتش آزاد بیخیال بشه.

موشکای استینگر در وقتی که نیروهای شوروی قبلی در افغانستان حضور داشتن، باعث فلج کردن هواپیماهای شوروی شده بود چون در اون زمان آمریکا مقادیر زیادی (طبق ادعای بعضی منابع ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰) از این نوع موشکا به مجاهدان افغان داده بود تا با اون با روسا بجنگن که نقش زیادی در شکست شوروی و عقب نشینی اون از افغانستان داشت.

نیروهای سازمان القاعده پس از حمله آمریکا به افغانستان از این موشکا ضد هواپیماهای آمریکایی استفاده کردن و با اون موفق شدن پنج فروند بالگرد آمریکایی رو سرنگون کنن.

استینگر موشک دوش پرتاب قابل شلیک از روی خودروهای نظامی و حتی بالگرد هم هستش و میتونه یه جسم پروازی رو در محدودهٔ ۴۸۰۰ متری و در ارتفاع ۱۸۰ تا ۳۸۰۰ متری مورد اصابت بذاره.

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*