موهایتان را گیس کنید

گیس کردن موها,بافت مدل تاجی

بافتن موها تازگیا در دنیای مد بسیار مورد توجه قرا گرفته ، مدلای جور واجور و زیبایی که می تونین خیلی راحت با اونا استایل جدیدی به موهاتون بدین ، اونا علاوه بر نوستالژیک بودن شیک هم هستن و خیلی راحت !

مدلای ساده بافت

بافت مو چیزیه که هم واسه موهای کوتاه قابل انجامه و هم واسه موهای بلند. شما می تونین از طریق این مدلها، تنوع زیادی در فرم موهاتون بسازین. در ادامه شما رو با چند مدل بافت مو ، از طرحای ایزابل ژیلن ، طراح مو در نیویورک آشنا می کنیم.

مدل تاجی

گیس کردن موها,بافت مدل تاجی

این مدل مو واسه موهای بلند و کمی بلند قابل اجرا هستش ؛ این مدل مو در اول بوسیله نوارهای فرانسوی ایجاد می شدن. اما شما می تونین این مدل رو با نوارهای معمولی هم بسازین. اول موها رو دو دسته کنین و هر دو دسته رو ببافید و انتهای اون رو با کش ببندین. بعد ، یکی از گیسا رو بالای سر خود بچرخونین و با سنجاق محکم کنین. گیس دیگه رو هم به همین ترتیب روی سر و در پایین گیس اولی بچرخونین.

مدل دم خرگوشی

گیس کردن موها,مدل دم خرگوشی

در این مدل هرچقدر مو بلندتر باشه بهتره. در این مدل موها رو به هر تعداد که دوست داشتین می تونین از هم جدا و ببافید. اول دو دسته مو به اندازه ۲ سانت از دو طرف مو رو با گیره مو از بقیه قسمتها جدا کنین و باقیمونده رو در زیر سر جمع کنین و با اونا دو یا سه بافت بسازین ؛ یکی از بافتهای زیری رو مثل گل دور خودش گرد کنین و بقیه بافتها رو دور اون بچرخونین. در آخر اون دو دسته مویی که در بالا با گیره محکم کرده بودین رو باز کرده و با دست تا پایین تاب بدید ، انتهای موها رو زیر بافتای گرد شده مخفی کنین و با سنجاق محکم کنین.

بافت یه طرفه مدل ماهی

گیس کردن موها,بافت یه طرفه مدل ماهی

این مدل بافت مو که واسه موهای بلند مناسبتره ، واسه نگهداری به کمی دقت نیاز داره. اگه موهای شما لخته با اتو مو یا ویو کمی به اون موج بدید. موها رو به یه طرف جمع کرده و یه دم اسبی یه طرفه درست کنین. موها رو با یه کش در کنار گردن ببندین تا ثابت بمونه. حالا بافت ماهی رو شروع کنین. موهای بسته شده رو دودسته کنین ، یکی از دسته ها رو با دست چپ گرفته و یه نوار باریک مو از بیرون دسته دیگه ورداشته و روی اون دسته مویی که در دست چپ شماس بذارین . این کار رو در طرف دیگه هم انجام بدین و اونقدر تکرار کنین تا تموم شه. بعد با یه کش بی رنگ دیگه انتهای موی بافته شده رو ببندین. کشی که در بالای بافت و در کنار گردن بسته بودین رو ببرین تا بافت کمی شل شه و ظاهر معمولی تری داشته باشه. واسه اینکه کمی بیشتر مثل ماهی شه، می تونین با انگشت وسط بافت رو از هم کمی باز کنین

واسه بافت راحت موی خود می تونین از محصول زیر استفاده کنین:

دستگاه بافت مو ۴ شاخه

بافت یه طرفه فرانسوی

گیس کردن موها,بافت یه طرفه فرانسوی

این مدل بافت رو واسه موهای کوتاه هم می تونین انجام بدین. اول یه دسته مو از کنار فرق سر انتخاب کرده و به شکل یه طرفه ببافید ؛ مدل موی فرانسوی حدود ۲ تا ۳ سانت پهنا داره و از کنار فرق سر شروع می شه. مثل مدلهای قبلی انتهای بافت رو با سنجاق یا کش محکم کنین و بقیه مو رو هر طور که دوست داشتین مدل بدید.

بافت هالو

گیس کردن موها,بافت مدل هالو

موا رو به دو بخش بالا و پایین تفکیک کرده و موهای بالایی رو با گیره مو در بالای سر جمع کنین. دو دسته مو از دو طرف سر انتخاب کرده و یه بافت ساده فرانسوی بسازین انتهای دو بافت رو با کش بیرنگ محکم کنین بعد گیره موهای بالای سر رو ورداشته و موها ا تو یه دست نگه دارین با دست دیگه برس بکشین و کمی به اون پف بدید. بعد دو بافت رو از دو طرف به پشت سر و زیر پف برده و با سنجاق محکم کنین.

بافت مدل گل

گیس کردن موها,بافت مدل گل

فرق وسط باز کرده و به مو ژل بزنین. موها رو در پشت گردن جمع کرده و با کش ببندین. مدل ماهی که در بالا گفته شد رو اینجا انجام بدین بعد بافت رو به دور خود چرخونده و یه گل درست کنین و با سنجاق محکم کنین.

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر

آی بانو زیبایی مو

دیدگاهتان را بنویسید