میزان افزایش حقوق کارمندان اعلام شد

لایحه بودجه امسال هنوز در مجلس به تصویب نرسیده، پس از تبدیل لایحه به قانون، دولت هم براساس اون افزایش حقوق کارمندان رو اعمال می کنه.

 

 

  

 

معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اعلام اینکه با تصویب اعتبار در مجلس، دولت ضریب افزایش حقوق کارمندان رو براساس اون اعمال می کنه، گفت: اندازه افزایش حقوق تا ۱۵ درصد در لایحه بودجه ۹۱ دیده شده.

 

قیمت ها با شروع سالجاری شدیدا زیاد شده و روند صعودی نرخها در حالی مردم رو تحت تاثیر قرار داده که دولت هم گرانی ها رو پذیرفته س.

گزارشات بانک مرکزی هم از افزایش قیمتها مخصوصا در بخش مواد غذایی حکایت داره. با این وجود و با گذشت ۴۱ روز از سالجاری هنوز افزایش حقوق کارمندان دولت اعمال نشده.

 

بعضی از کارمندان دولت در تماسهایی خواهان اعمال افزایش حقوق و پرداخت معوقات خود بوسیله دولت با در نظر گرفتن افزایش قیمتها هستن.

رحیم ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری امروز یکشنبه در مورد افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۱ به خبرنگار مهر گفت: لایحه بودجه امسال هنوز در مجلس به تصویب نرسیده، پس از تبدیل لایحه به قانون، دولت هم براساس اون افزایش حقوق کارمندان رو اعمال می کنه.

 

ایشون با بیان اینکه پیش بینی دولت در لایحه بودجه سال ۹۱ افزایش حقوق کارمندان تا ۱۵ درصد بوده، اضافه کرد: البته این اندازه افزایش بستگی به تصویب اون در مجلس داره، یعنی مجلس باید اعتبار اون رو به تصویب برسونه.

 

ممبینی با اشاره به اینکه هنوز کمیسیون ترکیب مجلس در مورد افزایش ۱۵ درصدی حقوق به جمع بندی نرسیده، درباره پرداخت معوقات کارمندان هم اظهارداشت: پرداخت معوقات هم براساس ضریبه، یعنی هر عددی که به تصویب برسه، ضریب افزایش از اول فروردین ماه سال جاری اعمال می شه.

 

معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری اعلام کرد: مجلس ضریب رو تصویب نمی کنه، بلکه اعتبار رو به تصویب میرسونه. یعنی، براساس اعتبار مصوب در مجلس، دولت ضریب رو اعمال می کنه. اعمال ضریب طبق قانون برنامه پنجم در چارچوب اعتبارات مصوب هستش.

 

 براساس ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم پیشرفت تعیین ضریب ریالی در چارچوب اعتبارات مصوب برعهده هیئت وزیرانه. معوقات حقوق کارمندان برابر با ضریب ریالی جدیدی که اعلام می شه محاسبه و مابه التفاوت اون به کارمندان پرداخت می شه.

 

 

منبع:mehrnews.com

 

پاسخی بگذارید