میوه هایی که بر کاهش چین و چروک پوست موثرند

۳d Business growth chart. Global financial charts on abstract business background

سلامت نیوز: پیشرفت و رشد چین و چروکای پوست پیشگیری ناپذیره، اما نوع و شدت این چروکا قابل کنترل هستن. شما نمی تونین در ژن خود دست ببرین تا پوستتون رو حفظ کنین، اما می تونین در از اون در مقابل آفتاب مواظبت کنین و با عادات خوب غذایی اون رو تغذیه کنین.

خوردن مواد غذایی که پر از آنتی اکسیدان، ویتامینای بازسازی پوست و فیبر هستن، سرعت پیر شدن پوست صورت رو کم می کنه. میوه های تازه و رنگارنگ واسه به دست آوردن این دست از مواد مغذی گزینه های خوبی هستن. تلاش کنین تا در رژیم غذایی خود این دست از میوه های دوست دار پوستتون رو بذارین.

کیوی؛ میوه ای پر از ویتامین ث

کیوی یکی از بهترین میوه هاییه که مصرف اون موجب جوون نگاه داشتن پوست شما می شه. کیوی پر از ویتامین ث و مواد مغذیه. خوردن تنها یه کیوی می تونه نیاز روزانه شما رو به ویتامین ث تامین کنه. هم اینکه این میوه دارای مقادیر خیلی از فیبره. وجود فیبر در رژیم غذایی به دفع سموم از بدن شما کمک می کنه و این موضوع مقداری از بار دفع سموم رو از پوست بدن کم می کنه.

ویتامین ث به ساخته شدن کلاژن در بدن کمک زیادی می کنه. عنصری که به عنوان آنتی اکسیدان محافظ، در بدن شما قرار داره. در پوست افراد سن بالا، کلاژن شروع به شکستن می کنه و پوست حالت ارتجاعی خود رو از دست میده. خوردن موادغذایی پر از ویتامین ث مثل کیوی، راهیه تا به پوستتون مواد لازم واسه نو شدن رو برسونین.

پاپایا، بازسازی کننده پوست

پاپایا هم یکی دیگه از میوه هاییه که واسه جلوگیری از چین و چروک پوست پیشنهاد می شه. این میوه نه فقط از ویتامین ث و فیبر سرشاره، بلکه دارای مقادیر زیادی ویتامین ای و آ هم هست. با در نظر گرفتن خاصیت آنتی اکسیدان بودن این ۲ ویتامین، اونا از التهاب پوست جلوگیری می کنن و از مانع از نابودی پوست می شن. هم اینکه پاپایا کمک می کنه تا لایه های رویی پوست به سرعت بهبود پیدا کنن. نباید از یاد برد که کارتنوئید موجود در این میوه واسه مواظبت از پوست در مقابل آفتاب اثر به سزایی داره.

آوکادو واسه جوونی پوست

آوکادو دوست خوبی واسه پوست شماس. خوردن این میوه ضد چین و چروک باعث می شه تا شما پوست صاف و نرم تری داشته باشین. این میوه نه خیلی خوشمزه، نه فقط دارای کارتنوئید، فیبر و ویتامین ایه، بلکه روغنای امگا موجود در اون باعث تغذیه پوست و جلوگیری از التهاب اون می شه. علاوه بر مواد مغذی نامبرده، آوکادو شامل ویتامین ب ۵ه. این ویتامین به ساختن پوست جدید و مرطوب نگاه داشتن اون کمک می کنه.

خوردن مقادیر خیلی از کیوی، پاپایا و آوکادو، چین و چروک رو متوقف نمی کنه، بلکه مصرف اونا به همراه دیگر میوه و سبزیجات می تونه به پوست شما کمک کنه تا جوانتر بمونه. با تغییر عادات غذایی، خودتون رو در راه زیبایی و جوونی هدایت کنین.

میوه هایی موثر بر کاهش چین و چروک پوست

عصر ایران چین و چروک پوست

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*