ناخن کوتاه یا بلند؟

Circle arrows diagram for graph infographic presentation with steps parts options.

short-nails

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ بیشتر دوستانتون به شما خواهند گفت که ناخن بلند قشنگتر و شیک تر از ناخن کوتاهه. بهرحال ما در این مقاله کوتاه تئوری جدیدی مطرح می کنیم که ناخن کوتاه گزیه بهتری از ناخن بلنده. این ۷ مورد رو مورد بررسی قرار بدین تا دلایل ما رو واسه این انتخاب فهمیده باشین.

۱. نگهداری ناخن کوتاه آسون تره

بدون این دست اون دست کردن پس از اینکه ناخن هاتون رو کوتاه کنین، با خوشحالی می تونید از تموم سختی های نگهداری و خرج نصف درامدتان واسه اجناس لازم مراقبت از ناخن خداحافظی کنین. دفعه بعد وقتی یکی از دوستانتون با ناخن بلند از سختی نگهداری ناخن هاش شکایت کنه، ده انگشت دستتون رو جلوی صورتش به رخ اون خواهید کشید. شما بدون هیچ دلیل خاصی می تونید شکر گزار ناخنای کوتاهتان باشین!

۲. ناخنای کوتاه سلامت هستن

ناخنای بلند به مراقبت خیلی زیادی احتیاج دارن. ژلای مواظبت از ناخن و محلولایی واسه پوست دور و بر ناخن هاتون، جدا از هزینه ای که صرفشان می کنین، باعث ایجاد درد می شن! اگه بخوبی از اون ها مراقبت نکنین، ضعیف رشد می کنن و می شکنن. حتی می تونن بی رنگ و رو شن! نه فقط ناخن هاتون درخشندگی خودشون رو از دست میدن، بلکه ممکنه زرد شن! ناخن کوتاه همیشه سالم و درخشانه و دردی رو با اون تجربه نمی کنین.

۳. ناخنای کوتاه بهداشتی هستن

چی بیریخت تر از داشتن ناخنی زرد رنگه که زیر نوکش هم کثیفیایی جمع شده؟ شرم آوره! حتی فکر داشتن اینجور ناخنایی مثل یه کابوسه. ناخنای بلند، مستعد جمع شدن کثیفی در زیرشون هستن. همون طور که بالاتر توضیح داده شد، سالم نگاه داشتن ناخنای بلند سخت و سخته. هم اینکه ممکنه ناخناتون تغییر رنگ بدن که یه کابوس بنظر می رسد. کی همچین چیزی رو می خواد؟ به جای اون، داشتن ناخنایی کوتاه رو انتخاب کنین. ناخن کوتاه تمیز و بهداشتی و نگهداری از اون ساده تره.

۴. هرچیزی روی ناخن کوتاه قشنگتر هستش

کارای زیادی می تونید با ناخنای کوتاه خود انجام بدین. رنگ های تیره روی ناخنای کوتاه قشنگتر ترن. می تونید اون ها رو خیلی خلاقانه تزئین کنین. حتی می تونید جواهرات یا سنگ های براق رو بدون نگرانی از اینکه بیریخت جلوه کنن روی ناخنای خود واسه تزئینشان بکار ببرین. حتی اگه بخواین می تونید بخوبی از رنگ های روشن هم استفاده کنین.

۵. ناخن کوتاه به آسونی تغییر می کنن

وقتی که ناخنای کوتاهی دارین، و واسه یه مهمانی می خواهید ظاهرتون رو تغییر بدید و ناخنای بلندی داشته باشین، بدون هیچ سختی ای می تونید از ناخنای مصنوعی استفاده کنین. اگر اگه ناخنای خودتون بلند باشه و حالا ناخن کوتاه بخواین بجز کوتاه کردن اون ها راه دیگه ای ندارین.

۶. می تونید پولتون رو پس انداز کنین

ناخنای بلند به پیرایش منظم نیاز دارن. واسه تمیز و قشنگتر نگه داشتن ناخنای تون، باید به شکل متناوب از لوسین و محلولای جور واجور استفاده کنین تا اینکه نشکنند یا تغییر رنگ ندن. این لوسیونا و رفتن به سالنای زیبایی همه نیازمند صرف هزینه های زیادی هستن. حالا ببینین اگه ناخن هاتون رو کوتاه کنین چقدر در صرف هزینه های جور واجور صرفه جویی می کنین.

۷. با ناخنایی کوتاه فعالیت های روزانه تون راحت تر هستش

پخت و پز، حموم بردن کودکتون، شستشو ظروف، بافندگی و دوخت و دوز و حتی کارای بیرون از خونه براتون راحت تر می شه. می تونید تموم این کارا رو بدون اینکه نیاز به توجه خاص ای به ناخن هاتون داشته باشین انجام بدین و مطمئن باشین تا به کسی آسیب ای نمی زنید یا اینکه ناخن هاتون نمی شکند. می تونید شش دانگ حواستون رو به کارتون بدید.

حالا شما ۷ دلیل دارین تا عاشق ناخنای کوتاهتان باشین، یا اگه هنوز ناخن هاتون بلنده ۷ دلیل دارین تا اون ها رو کوتاه کنین.

تغذیه مناسب واسه پوست قشنگتر

چیجوری قشنگ تر باشیم؟

زیبایی ناخن مجله تناسب اندام

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*