ناصرالدین شاه و ۸۵ زن صیغه ای و دائم! + عکس

در سال ۱۸۴۲ میلادی، ویکتوریا ملکه انگلستان به ناصرالدین میرزا، پسر ۱۱ ساله وارث سلطنت قاجار، یه دوربین عکاسی رو به عنوان هدیه میده که همین هدیه، ثبت تاریخ ایران رو از این رو به اون رو می کنه.

ناصرالدین شدیدا به این وسیله علاقه پیدا می کنه، طوری که ده های بعدی زندگی خود رو با به کار گیری دوربین نامبرده ثبت کرده.

ویدئوی ۵۸ دقیقه ای ایشون شامل تصاویریه که قرار نبوده بوسیله عموم دیده شن که شامل زنای زیاد ناصرالدین شاه، مادر فاسد ایشون، دلقکا، کاخا، جواهرات و غنائم ناصرالدین شاه، رقابتا، توطئه ها، فساد، قتلای پنهونی و درگیریای سیاسی داخل حرمسرا، هم اینکه علاقه شدید شاه به گربه ای به نام “ببری خان” است.

ناصرالدین شاه در طول زندگی خود ۸۵ زن صیغه و عقدی، و ۴۲ بچه داشت که از اون میان ۱۸ نفر در کودکی در گذشتند. یکی از نگرانی های بزرگ دولت و دربار این بوده که شایع شده بود زن های شاه می خواستن به اون جگر خرس بدن تا اخته! شه و این سوژه گفتگوی زمامداران وقت بوده.

ازدواجها گاه سیاسی و گاه به عنوان قبول زنی به عنوان هدیه! انجام می شدن و گاه موقع کشورگشایی.

زن های عقدی به ترتیب گلین خانوم دختر شاهزاده احمد میرزا، خجسته خانوم تاج الدوله دختر شاهزاده سیف الله میرزا، ستاره خانوم تبریزی، شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاه و نوه فتحعلی شاه و جیران خانوم فروغ السلطنه بودن.

زنان ناصرالدین شاه

«ناصرالدین شاه روزی که کشته شد، ۸۵ زن داشت که زنای درجه اول شاه رو ماهی ۷۵۰ تومن حقوق بود و زنای درجه دوم به فرق از ۵۰۰ الی ۲۰۰ تومن و صیغه های درجه سوم رو ۱۰۰ الی ۱۵۰ تومن مقرری بود و هم دخترهای بزرگ شاه، سالی چهار هزار تومن حقوق داشتن…» (کتاب هزار فامیل، ص ۱۰۳)

این مطلب را هم بخوانید :  مکمل های ورزشی برای بدنسازی زنان

باشگاه خبرنگاران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *