نامه ایران در اعتراض به فیلم ضداسلامی

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از آماده شدن و ارسال نامه ایران در اعتراض به اقدام توهین بار امریکا در ساخت و منتشر کردن فیلم ضد اسلامی خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، دکتر علی اکبر صالحی، در حاشیه امضای تفاهم نامه چهاردهمین کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان در مصاحبه با خبرنگاران گفت: در مورد این اقدام نامه ای واسه آقای بان کی مون نوشته ام که روز دوشنبه فرستاده میشه.

ایشون اضافه کرد: با سازمان همکاری اسلامی در تماس هستیم، البته این سازمان به سهم خودش اقدام کرده ولی قراره تماسی با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی واسه تاکید بر این داشته باشم.

آقای صالحی گفت: یکی از مصوبات سازمان همکاری اسلامی بحث مقابله با اسلام هراسی و هم اینکه مقابله با نفی بی احترامی و بی حرمتی به دین های الهی و آسمونی بوده و در بیانیه جنبش نبود تعهد هم تو تهران بحث اسلام هراسی و احترام به دین های الهی در سندهای این جنبش که تو تهران برگزار شد آمده.

ایشون اضافه کرد: بر این پایه هم با تروئیکای نبود تعهد صحبتی داریم.

وزیر امور خارجه هم اینکه گفت: سفیر ما در نیویورک در این مورد جلسه ای داشته و رایزنیایی هم انجام داده، البته آقای احمدی ن‍ژاد هم در نیویورک نشستی با تروئیکا و یه سری از کشورای نبود تعهد داره.

تابناک

پاسخی بگذارید