نامه جالب استیو جابز به گوگل ؛ کارمندان ما را ندزدید!

خبرگزاری رویترز و روزنامه تلگراف به ترتیب از دو نامه ای خبر دادن که اولی رو استیو جابز به اریک اشمیت درباره دزدیدن کارمندانش و دومی رو بیل گیتس به استیو جابز نوشت.

alamto google apple logo

 

به گزارش خبرگزاری مهر، نامه اول که خبرگزاری رویترز منتشر کرد مربوط به ایمیلیه که استیو جابز واسه اریک اشمیت فرستاد و طی اون از مدیر اجرایی قبلی و رئیس فعلی گوگل خواست که دست از تلاش واسه استخدام کردن مهندسان اپل برداره.

بررسیهایی که انجام شده نشون میده اریک اشمیت بدون این دست اون دست کردن موضوع رو پیگیری کرد و از مدیران ارشد گوگل خواست که دست از جذب پرسنل اپل بردارن.

در ادامه پیگیریهای اشمیت، مدیر کارگزینی گوگل به خاطر رفتار خود از استیو جابز پوزش خواست.

جابز در این نامه به اشمیت نوشت: “بسیار خوشحال و راضی می شم اگه دپارتمان کارگزینی شما انجام این کار رو متوقف کنه.”

 

استیو جابز و اریک اشمیت

استیو جابز و اریک اشمیت

 

اشمیت این ایمیل رو واسه مدیران ارشد گوگل فرستاد و نوشت: “ می تونین این کار رو متوقف کنین و به من بگید بدونم به چه دلیل همچین چیزی اتفاق افتاده؟”

مدیر کارگزینی گوگل به اریک اشمیت جواب داد: “یکی از کارمندان با مهندس اپل تماس گرفته. این مسئله ظرف یه ساعت تموم می شه.”

ایشون اضافه کرد: “لطفاً معذرت خواهی مخصوص منو به استیو جابز برسونین.”

ماه گذشته اریک اشمیت درباره بنیانگذار اپل گفت: “استیو جابز، میکل آنژ زمان ما بود. دوست من و یه شخصیت بی همتا که قادر بود خلاقیت و نبوغ آینده نگری رو با توانایی خاص مهندسی ترکیب کنه. خیلی وقتا آدمایی پیدا می شن که یا نبوغ دارن یا توانایی خاص مهندسی. اما با احتمال خیلی کم کسی رو می بینی که هر دوی اونا رو با هم داشته باشه. استیو پتانسیل انقلابی تبلتها رو فهمید و محصولی خاص مثل “آی- پد” رو درست کرد. اما شرکتهای ما با هم رقابت می کنن و همدیگه رو به رقابت میکشن.”

نامه بیل گیتس به استیو جابز

نامه دوم رو بیل گیتس چند روز قبل از درگذشت استیو جابز در ۵ اکتبر ۲۰۱۱ به بنیانگذار اپل نوشت. بنیانگذار مایکروسافت در مصاحبه جالبی که با تلگراف انجام داد با صحبت درباره موضوع رابطه خود با استیو جابز گفت که در آخرین دوره زندگی جابز ایشون رو ملاقات کرده.

گیتس در این مورد گفت: “به جابز نامه ای نوشتم و بهش گفتم که باید به همه اون چیزی که به واقعیت تبدیل کرده افتخار کنه. با اون درباره بچه هاش حرف زدم. پس از مراسم خاکسپاری، همسر استیو، لارن به من تلفن کرد و گفت که استیو از اون نامه بسیار خوشحال بود و اونو نزدیک خودش و روی میز کنار تخت نگه می داشت. هم اینکه، لارن به من توضیح داد که کتاب والتر آیزاکسون قضاوت مناسبی درباره رابطه ما نکرده.”

استیو جابز و بیل گیتس

استیو جابز و بیل گیتس

بیل گیتس اضافه کرد: “استیو نخبه ای عجیب بود که به طور بزرگی در میدون ای که من در اون بودم کمک کرد. ما با هم دوره هایی داشتیم، مثل اوایل مکینتاش، و بعد با هم حریف شدیم. تا ۵ یا ۶ سال قبل من سهم بیشتری از اپل در بازار رایانه های شخصی داشتم. تا اینکه استیو عالی روی مک، آی- فن و آی- پد کار کرد و این کار رو بی انتها خوب انجام داد.”

بنیانگذار مایکروسافت گفت: “من همیشه حرف زدن با اونو دوست داشتم. همیشه حرفی واسه گفتن داشت. از موضوعات مهیج. از بقیه شرکتهایی که تاسیس می شد حرف می زد، از خانوادهامون و از اینکه چقدر خوش شانس هستیم که با همسرانمان ازدواج کردیم.”

بیل گیتس درباره عکس العمل خود نسبت به خبر درگذشت استیو جابز گفت: “! حس عجیبیه که ببینی آدمی تا این حد محرک مرده س. به خودت می گی: واو! دارم پیر میشم. امیدوارم هنوز کمی فرصت داشته باشم تا بتونم کارام رو تموم کنم. دارم روی داروهایی واسه ریشه کنی مالاریا سرمایه گذاری می کنم که زودتر از ۱۵ سال آینده وارد بازار نمی شن. پس به بیست سال واسه اجرای این فرصت نیاز دارم. اما این اتفاقات به یادت میارن که ما زمان محدودی داریم.”

۲۰ شغل با بیشترین درآمد در شرکت گوگل

دانستنیایی درباره گوگل

noindex

پاسخی بگذارید