نام لیونل مسی در قرآن آمده است!

مقاله نویس یه روزنامه وابسته به حزب «عدالت و پیشرفت» ترکیه، با بیان استدلالی خنده دار و عجیب راز موفقیت «لیونل مسی»، ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا رو ذکرشدن نام ایشون در قرآن دونست!

به گزارش ایکنا، روزنامه الکترونیک «ناس»، «سلیمان کراکولوک»، مقاله نویس روزنامه «میلاد» ترکیه که وابسته به حزب عدالت و پیشرفت(حزب حاکم ترکیه) است، تو یه مقاله تحلیلی عجیب و خنده آور، راز موفقیت «لیونل مسی»، ستاره آرژانتینی و دلیل تبدیل شدن ایشون به معجزه فوتبال جهان رو ذکر نام ایشون در قرآن دونست!

ایشون در این مقاله که با عنوان «نام مسی در قرآن گفته شده» منتشر شده، با ارائه تحلیلی ضعیف و غیرمنطقی به این نتیجه می رسه که مهارت و نبوغ فوتبالی این بازیکن آرژانتینی به خاطر ذکر نام ایشون در قرآنه.

نام لیونل مسی در قرآن اومده!

این نویسنده ترکیه ای که به نظر می رسه هیچ شناخت و درکی از الفاظ عربی قرآن نداره، واژه هایی مثل «المسِّ» یا «اللمس» در آیه ۲۷۵ سوره بقره «الَّذِینَ یَأْکُلُونَ الرِّبَا لاَ یَقُومُونَ إِلاَّ کَمَاَقُومُ الَّذِیَتَخَبَّطُهُ الشَّیْطَانُ مِنَ الْمَسِّ ذَلِکَ»(کسانى که ربا مى‏ خورند، (از گور) برنمى ‏پاشن مگه مانند برخاستن کسى که شیطان بر اثر تماس‏، پریشون ‏سرش کرده) و آیه ۷۹ سوره «واقعه»، «لَّاَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ»(که جز پاک‏شدگان بر اون دست ندارن) رو به گفتن نام مسی در قرآن ربط میده.

ایشون در این مقاله نوشته: «من هنگام قرائت آیه ۲۷۵ سوره بقره بسیار حیرت زده شدم و بدون این دست اون دست کردن با حسن حسنی صولی، مفتی منطقه باغچلار شهر استانبول تماس گرفتم و از اصل و معنی این واژه از اون پرسیدم».

این مطلب را هم بخوانید :  مهلت ثبت‌ نام در رشته‌ های بدون کنکور تمدید شد

سلیمان کراکولوک ادامه داد: «این مفتی دینی که من احترام زیادی واسه ایشون قائل هستم گفت که واژه «المسّ» به معنی لمس کردنه اون طور که در آیه «لَّاَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ» اومده و ایشون گفت که این واژه هم اینکه به معنی برخورد یا برخورد لمسی هم به کار میره».

این روزنامه نگار اهل ترکیه هم در تحلیلی سطحی نتیجه میگیره که لیونل مسی هم چون با رقبای خود برخورد می کنه و یا به اونا تنه می زنه؛ پس میشه گفت که این آیات اشاره ای به نام این بازیکن آرژانتینی داره.

باحال و خواندنی درباره لیونل مسی

ویلای عجیب مسی در زیر آب! +عکس

اخبار داغ فوتبالی ایکنا لیونل مسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *