مهدوی کیا محبو‌ب‌ترین بازیکن آسیا شد

خبرگزاری پرسپولیس : در اولین مرحله انتخاب محبوب ترین بازیکنان فوتبال جهان، مهدی مهدوی کیا در بالاترین جایگاه بازیکنان آسیایی قرار گرفت.

 

 

فدراسیون جهانی تاریخ و آمار فوتبال پس از پایان اولین مرحله نظرسنجی درباره محبوب ترین بازیکنان فوتبال جهان مهدی مهدوی کیا رو به عنوان محبوب ترین بازیکن آسیایی معرفی کرد. مهدوی کیا موفق شد در اولین مرحله ۸۰ هزار و ۵۲۶ رای به خود اختصاص بده.

بعد از کاپیتان پرسپولیس، مهدی رحمتی کاپیتان استقلال با ۳۱ هزار و ۵۵۱ رای در رده دوم وایس تاده. این در حالیه که سایت باشگاه های استقلال و پرسپولیس واسه به دست آوردن این عنوان بوسیله بازیکنان شون دست به تبلیغ اینترنتی زده ان و از هواداران تیم هاشون خواسته ان به بازیکن تیم شون رو رای بدن.

پس از دو بازیکن ایرونی، محمد نور بازیکن تیم ملی عربستان که موفق شد چهار سال پیش یکی از دو گل تیم ملی عربستان رو تو تهران وارد دروازه ایران کنه با اختلاف معناداری پس از مهدوی کیا و رحمتی در جایگاه سوم وایس تاده. اون تونسته تنها ۱۴ هزار و ۳۷۷ رای به دست بیاره.

 

 رای گیری مرحله دوم انتخاب محبوب ترین بازیکن سال ۲۰۱۲ از روز ۱۵ اکتبر(دوشنبه ۲۴ مهرماه) شروع شده و تا ۳۰ نوامبر(جمعه دهم آذرماه) ادامه داره.

مرحله سوم و پایانی این انتخاب با حضور ۸ بازیکن از اروپا، ۸ بازیکن از آمریکای جنوبی، ۵ بازیکن از آمریکای شمالی، ۵ بازیکن از آفریقا، ۵ بازیکن از آسیا و یه بازیکن از قاره اقیانوسیه از اول دسامبر(شنبه یازدهم آذرماه) تا سوم ژانویه(پنجشنبه چهاردهم دی ) انجام می شه تا در آخر محبوب ترین بازیکن سال ۲۰۱۲ انتخاب شه.

در بین نفرات منتخب قاره آمریکای جنوبی “فالکائو” مهاجم کلمبیایی تیم اتلتیکو مادرید با ۱۵۲۳۷ در رده اول قرار گرفته و “لیونل مسی” مهاجم آرژانتینی بارسلونا با ۶۳۶۵ رای و “جاناتان فابرو” پاراگوئه ای با ۵۱۷۸ رای در رده های دوم و سوم این قاره وایس تاده ان.

در قاره اروپا هم “هنریخ میختاریان” از تیم شاختار دونتسک ارمنستان با ۵۰۳۱۰ رای صدرنشینه. “ادین ژکو” از بوسنی و هرزگوین، “لوریک کانا” از آلبانی، “فراچسکو توتی” از ایتالیا و “کریستیانو رونالدو” از پرتغال در رده های بعدی قرار گرفته ان.

“تیم کاهیل” از استرالیا با ۲۹ رای در قاره اقیانوسیه، “محمد ابوتریکا” از مصر با ۳۰۰۴۳ رای در قاره آفریقا و “خوزه دی خسوس کورونا” از مکزیک با ۸۱۰۹ رای در قاره آمریکای شمالی و بخش دریای کارائیب صدرنشین هستن.

رده بندی و آرای بازیکنانی برتر آسیایی این رای گیری تا به امروز به توضیح زیره: (نام کشور داخل پرانتز آمده)
۱- مهدی مهدوی کیا از پرسپولیس (ایران) با ۸۰۵۲۶ رای
۲- سیدمهدی رحمتی از استقلال (ایران) با ۳۱۵۵۱ رای
۳- محمد نور از الاتحاد (عربستان) با ۱۴۳۷۷ رای
۴- یاسر القحطانی از العین (عربستان) با ۱۲۶۸۹ رای
۵- احمد یاسین از اوربرو اس کا (عراق) با ۱۲۱۷۴ رای
۶- محرم نوید کیا از سپاهان (ایران) با ۶۱۴۶ رای
۷- حسن عبدالفتاح از الخور (اردن) با ۳۴۰۳ رای
۸-  اودیل اخمدوف از آنژی (ازبکستان) با ۱۸۱۴ رای
۹- احمد الفرایدی از الهلال (عربستان) با ۱۶۰۵ رای
۱۰- ژی ژنگ از گوانگژو (چین) با ۹۷۳ رای

علاقمندان  می تونن با ورود به این نشانی رای بدن.

خبرگزاری پرسپولیس

پاسخی بگذارید