موادی که نباید با ماست قاطی کرد!

ماست Yogurt

بعضی افراد ماستای طعم دار و ترکیب ماست و میوه رو پسند می کردن و مصرف می کنن. اما بعضی وقتا اضافه کردن بعضی مواد به ماست علاوه بر اینکه طعم مطلوب ماست رو تغییر میده، فواید اونو کم می کنه و کالری اونو زیاد می کنه.

بعضی از موادی که خیلی از افراد واسه خوش طعم کردن ماست به اون اضافه می کنن شامل قنده و با اینکه حجم کمی داره اما پرکالری و انرژی زا هستش. اینجا به مواد غذایی می پردازیم که نباید هیچوقت اونا رو با ماست ترکیب کرد:

عسل

عسل شیرینه و اضافه کردن اون به ماست علاوه بر اینکه ماست رو شیرین می کنه و کالری اونو بالا می بره، باعث می شه که شما بیشتر ماست بخورین و پرخوری کنین.

میوه های خشک شده

با اینکه حجم و ظاهر میوه های خشک شده گول زننده و کوچکه اما اونا شامل قند و کالری بالایی هستن و با خوردن کمی از اونا فرد انرژی زیادی بدست می آورد و اضافه کردن اونا به ماست منتهی به تجمع کالری و انرژی در بدن می شه که در آخر منتهی به چاقی و بعضی مریضیای دیگه می شه. در این مورد، میوه های تازه نسبت به میوه های خشک شده بیشتر پیشنهاد می شن.

مغزها و آجیلا

مغرا خود به تنهایی غذایی کامل به حساب میان که انرژی و کالری زیادی رو وارد بدن می کنه اما وقتی که اونا رو به ماست اضافه می کنین، بدون اینکه فهمیده باشین حجم خیلی بالایی انرژی و کالری وارد بدن خود می کنین که سوخت و ساز بدن شما رو با مشکل روبه رو می کنه.

نارگیل رنده شده

نارگیل خود شامل قنده و اضافه کردن اون به ماست شاید طعم خوبی بدست دهد اما موجب پرخوری و اضافه وزن شما می شه.

تخم کتون

تخم کتون شامل فیبر و پروتئینه و مصرف زیاد اون باعث می شه بدن نتونه اونو خوب هضم کنه و بیشتر مواد به درد بخور موجود در اون بدون اینکه به بدن جذب شه دفع شه. بعضی آدما به خاطر این که دانه های تخم کتون ریزه، مقادیر خیلی از اونو به ماست اضافه می کنن که غلطه.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید