مواد غذایی ضد چاقی و دیابت

Carrot

محققان کشف کردن خوردن بعضی گیاهان می تونه به آدما در مقابله با چاقی و دیابت کمک کنه.

محققان در حال بررسی هستن که رژیمای غذایی که دارای شکلای جور واجور خاصی از فیبرها هستن می تونن به آدما در غلبه با گرسنگی کمک کرده و توانایی کنترل قند خون از راه بدن رو پیشرفت ببخشند.

محققان فکر می کنن غذاهایی مانند سیر ، کاسنی، مارچوبه که به عنوان کربوهیدارتای تخمیر شدنی معروف هستن می تونن باعث ترشح هورمونایی در معده شن که به کاهش اشتها کمک می کنن.

این غذاها حساسیت بدن به انسولین رو زیاد کرده و در نتیجه به کنترل گلوکز خون کمک می کنن. انسولین از راه پانکراس تولید شده و به گلوکز اجازه میده وارد سلولای بدن شن.

سازمان خیریه دیابت انگلستان در حال بررسی خواص غذاهایی هستن که می تونن این فواید رو واسه بدن به همراه داشته باشن . اگه ثابت شه این غذاها موثر هستن می تونن روشای درمانی چاقی و دیابت نوع دوم رو از این رو به اون رو کنن.

نیکولا گس متخصص تغذیه در دانشگاه کالج لند که به مدت ۳ سال در این تحقیقات شرکت داشته در این باره گفت: با بررسی چگونگی تنظیم اندازه اشتها و گلوکز خون در آدمایی که در خطر دچار شدن به دیابت نوع دوم هستن، ما می تونیم به روشی واسه پیشگیری از این بیماریا دست پیدا کنیم.

اگه این تحقیقات با موفقیت همراه باشن میشه امید داشت که کربوهیدراتای تخمیرشدنی به عنوان یه روش درمانی موثر، قابل دسترس و ارزون قیمت در اختیار آدمایی قرار بگیرن که در برابر چاقی و دیابت نوع دوم قرار دارن و یا قبلا به این بیماریای دچار شدن.

الان ۲.۳۵ میلیون نفر در بریتانیا به دیابت نوع دوم دچار هستن، علاوه بر این تخمین زده می شه بیشتر از نیم میلیون نفر دیگه هم به این مریضی دچار هستن اما از اون اطلاع ندارن. دیابت می تونه خطر دچار شدن به بیماریایی مانند مشکل کلیه، بیماریای قلبی و سکته رو زیاد کرده و حتی منتهی به قطع عضو شه.

خوردن کلم، اسفناج و گل کلم هم می تونن خطر دچار شدن به دیابت رو تا ۱۴ درصد کم کنه. این سبزیجات دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و منیزیوم هستن که باعث کاهش خطر دچار شدن به دیابت می شن.

به نقل از: خبرآنلاین

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

بازنشر رژیم غذایی رژیم لاغری سلامت پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید