مواد غذایی که به زبیایی کمک می کنند

woman_eye

سلامت پوست از جمله مواردیه که رابطه مستقیمی با چگونگی تغذیه داره و از همین رو باید به موادی که میخورید حواستون باشه تا به پوست شما رو دچار آسیب نکنن. هم اینکه شما می تونین زیبایی و تازگی پوستتون رو با رژیم سالم تضمین کنین.

  • چای: چای یه نوشیدنی بسیار خوب واسه پوسته و البته به دیگر اعضای بدن هم کمکایی رو می کنه. چای دارای آنتی اکسیدانای مهم واسه پوسته و می تونه به از بین رفتن رادیکالای آزاد سطح پوست کمک کنه. بهترین چای واسه پوست نوع مشکی اون هستش و البته باید در نظر داشته باشین که استفاده بیشتر از اندازه از اون می تونه مشکل ساز باشه. روزانه دو لیوان چای می تونه پوست شما رو شفاف و جوون کنه.
  • بادام: یه خوراکی بسیار خوشمزه و البته مقوی واسه همه اعضای بدن بادامه و از این خوراکی بهتره در حالت خام استفاده کنین. بادام شامل آنزیم هایه که می تونه پوست و موی شما رو تقویت کرده و از چروکیده شدن پوست خوب جلوگیری می کنه. این خوراکی می تونه به عنوان یکی از تنقلات روزانه شما هم استفاده شه.
  • شکلات تلخ: خیلی از ما تا حالا از خواص شکلات شنیده ایم اما این نکته رو باید به اونا اضافه کرد که شکلات شامل مقدار زیادی فلاوانوله که می تونه در کنار آنتی اکسیدانا از پوست شما مراقبت کنه. این خوراکی به عنوان یه ضد افتاب طبیعی شناخته می شه به طوری باعث می شه که مقدار خیلی از پرتوهای مضر خورشید رو از بین بره.
  • ماست: یکی از خوراکیای بسیار پر استفاده ماسته. به کار گیری ماست اونم از نوع طبیعی و بدون مواد افزودنی می تونه پوست شما رو همیشه با تازگی نگاه داره. کلسیم در ماست بسیار زیادیه و باعث می شه تا پوست شما جوون به نظر برسه. پزشکان پیشنهاد می کنن تا روزانه دست کم یه کاسه ماست استفاده کنین.

  • قهوه: نوشیدنی دیگری که می تونه به زیبایی پوست شما کمک کنه قهوه س. این نوشیدنی شامل مقدار زیادی کافئینه و می تونه از پوست شما در مقابل چین و چروکا مراقبت کنه. قهوه هم اینکه یه نوشیدنی بسیار به درد بخور واسه وقتیه که پوست شما دچار خشکی شده.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران زیبایی صورت زیبایی پوست

دیدگاهتان را بنویسید