موانع رسیدن به خوشبختی در زندگی

واسه رسیدن به خوشبختی و خوشحال بودن در زندگی چه مشکلاتی رو گذرونده اید؟

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ به طور کاملً طبیعیه که هممون همیشه بخوایم بهتر شیم، بیشتر داشته باشیم و کارای بیشتری انجام بدیم. اما در راه زندگی بیشتر فراموش می کنیم که چیزی که واسه خوشحال بودن نیاز داریم همون چیزیه که درست روبرویمون قرار داره.

ما در تلاش واسه موفق بودن یادمون میره به خودمون گوشزد کنیم که کاملیم، کافی هستیم و درست همین لحظه رو داریم. به چه دلیل با بدخلقی اونو خراب کنیم؟ به چه دلیل همین الان خوشحال نباشیم؟ در زیر به ۸ نکته ای می پردازیم که واسه خوشحال بودن و بهره بردن از زمان حالتون به اونا هیچ احتیاجی ندارین:

  1. نگران بودن درمورد اشتباهات گذشته

این واقعیت که در گذشته اشتباهاتی مرتکب شدین یکی دیگه از دلایلیه که باید لبخند بزنین و بخاطر اون خوشحال باشین. تعجب کردین؟ خوب، باید بگیم که اگه هیچ اشتباهی در زندگی تون مرتکب نمی شدید، چیزای مهمی که امروز می دونین رو نمی دونستید. زندگی فراز و نشیبای خود رو داره و این زیبایی زندگیه. افتادن بهترین راهیه که چیزی یاد بگیرین.

گذشته شما، هرچقدر هم که سخت بوده باشه، نباید مانع راه آینده تون شه. به چه دلیل خودتون رو اذیت کنین و به جای اینکه روی حال و آینده تون تمرکز کنین خودتون رو درگیر گذشته کنین؟ زندگی شما در دستانتانه.

بخاطر اینکه هول و هراس دارین دوباره زمین بخورین، خودتون رو از اتفاقای خوبی که ممکنه براتون بیفته محروم نکنین. چون چیزی که مهمه اینه که همیشه می تونین بلند شید و به راهتون ادامه بدین.

  1. هر اتفاق دیگری که در جاها و زمانای دیگه میفته

همه چیزی که دارین همین لحظه س. خوب یا بد ما به همه جاها و زمانا دسترسی نداریم. اینکه روی روز دیگه و زمان دیگری تمرکز کنین فقط لحظه حالتون رو خراب می کنه.

فیلم Click رو دیدین؟ در این فیلم شخصیت اصلی داستان یه ریموت کنترل در دستان خود داره که می تونه لحظات زندگی اش رو با اون جلو بزنه و رد کنه. آخر کار همه زندگی اش رو جلو زد و اصلاً از اون خوشحال نبود. اون وقت فهمید تنها چیزی که همه آدما دارن لحظه اکنونه و اگه بخواین اون لحظه رو رد کنین، کل زندگی تون رو نابود می کنین.

بیشتر آدما تمرکزشون روی جایزه س و وقتی اونو به دست می یارن بازم راضی نیستن.

راه به سمت مدال طلا خیلی مهم تر از اون مدالیه که در آخر کار می گیرین. پس تلاش کنین از راه لذت ببرین، لحظات خوب و بد اونو پشت سر گذاشته و از اونا درس بگیرین. آینده به هر حال می رسه. پس بهتره امروز کاری انجام بدین.

  1. لحظه ناب و شرایط ایدآل

چیزی که باید بیشتر وقتا به خودمون یادآور شیم اینه که واسه شروع کردن چیزی نباید به دنبال زمان ایدآل باشیم. درمورد خوشبختی هم همینطوره، نباید منتظر بمونیم خوشبختی برامون اتفاق بیفته، باید اونو واسه خودمون بسازیم.

اینکار رو می تونیم با عوض کردن طرز فکرمون نسبت به زندگی انجام بدیم. قدرشناسی واسه چیزای کوچیکی که در زندگی داریم تاثیر بسیار زیادی در دید ما نسبت به دور و برمون داره.

از هر لحظه لذت ببرین و زیبایی رو در چیزای عادی زندگی ببینین تا بفهمین واسه اینکه هر روز خوشحال باشین نیاز به چیز زیادی ندارین.

  1. ترس از فصلای زندگی

همونطور که آب وهوا فصلای جور واجور داره، زندگی ما هم همینطوره. اگه به اون فکر کنین، همه چیز در زندگی در حال تغییره. هیچی واسه یه مدت طولانی یکجور نمی مونه. درمورد ما هم همینطوره.

مطمئناً ما کسی که پارسال یا سالای قبل بودیم نیستیم. پس دفعه بعدی که از چیزی احساس استرس کردین، به خودتون یادآور شید که هیچی در زندگی دائمی نیس، حتی نگرانی هاتون. یادتون باشه که اتفاقاتی که الان براتون میفته فقط یه دوره از زندگی شمان و با قوی موندن می تونین راحت تر اونا رو بگذرونین.

از اینکه کنترلی روی همه جنبه های زندگی تون ندارین وحشت نکنین. بعضی وقتا لازم بوده که چیزای جدیدی تجربه کنین تا درس جدیدی بگیرین تا رشد کرده و قوی تر شید. فقط به خاطر این که الان کل تصویر رو نمی ببینن به این معنی نیس که هیچوقت اونو نمی ببینن.

  1. همه چیزایی که ندارین

فقط به این خاطر که نتونسته اید به هدفایی که واسه خودتون تعیین کردین برسین به این معنی نیس که نباید به خودتون اجازه بدین همین الان خوشحال باشین.

ممکنه فکر کنین که فقط وقتی می تونین خوشحال باشین که به چیزایی که می خواین رسیده باشین. این یه تله س. باید کسی که هستین و چیزایی که دارین رو تشویق کنین. واسه هر لحظه ای که می گذرونین، هر بار که زمین می افتین، هر بار که بلند میشین، هر کسی که کنارتون هست و هر کسی که تنهایتان گذاشته، شکرگزار باشین. قدرشناسی یکی از کوتاهترین راه ها به سمت خوشبختیه.

  1. تایید بقیه

خیلیا از اینکه جلو بقیه خودشون باشن می ترسن چون تصور می کنن خودِ واقعی شون به اندازه ماسکی که بر چهره دارن مورد قبول بقیه نیس. اونا تلاش می کنن با برآورده کردن توقع بقیه از خودشون زندگی هاشون رو پیش ببرن.

خیلی اوقات این افراد تا زمانیکه وقت کافی با خودشون نمی گذرونن به این مسئله پی نمی برن. اینکه فقط واسه خودتون وقت بذارین کیفیت زندگی تون رو بالا میبره. باعث می شه بتونین افکارتون رو جمع کرده، زندگی تون رو اولویت بندی کرده و چیزای بیشتر درمورد خودتون کشف کنین.

تنهایی وقت گذروندن کمکتون می کنه با احساساتتون رابطه برقرار کرده و یاد بگیرین که مهمترین فرد زندگی خودتون هستین.

پس به چه دلیل باید نگران این باشین که بقیه چه فکری می کنن؟ به چه دلیل باید از خود واقعی تون خجالت بکشین؟ به چه دلیل باید درمورد چیزایی که واقعاً براتون مهم هستن و کارایی که می خواین در زندگی تون انجام بدین احساس دودلی کنین؟ اینکه بخواین طبق انتظارات بقیه زندگی کنین، شادتان نمی کنه اما صادق بودن با خودتون مطمئناً اعتمادبه نفستون رو بالا برده و قوی تر و شادترتان می کنه.

  1. یه زندگی ایدآل

زندگی هیچکی ایدآل نیس. درواقع، هیچی در زندگی کامل نیس. کمال چیزی نیس که به دنبالش باشین. ممکنه تصور کنین که باعث شادی تون می شه اما احتمال اینکه اینکار رو نکنه بیشتره.

قدر زندگی رو همونطور که هست – رقابت انگیز، رنگی، باحال و پر از مشکلات – دونستن، چشماتون رو به این واقعیت باز می کنه که واسه خوشحال بودن نیاز به داشتن یه زندگی کامل ندارین.

سختیا، مشکلات شما رو قوی تر می کنن و کمکتون می کنن زیبایی زندگی رو درک کنین. واسه داشتن یه زندگی آسون دعا نکنین. دعا کنین قدرتی داشته باشین که بتونین سختیا رو تحمل کرده و قدر زندگی تون رو بدونین.

  1. شنا کردن در دریای پول

خیلی از ما اسیر این فکرهاییم که با پول چه چیزایی رو می تونیم بخریم و یادمون میره به خودمون گوشزد کنیم که با پول چه چیزایی رو نمی تونیم بخریم. یادتون باشه که پول رو همیشه در ذهنتون نگه دارین اما نه در قلبتون.

ثروت واقعی دریای پر از پول نیس. نعمتایی که داریم ما رو پولدار می کنه. یه روح پر زرق و برق همیشه بهتر از یه ماشین پر زرق و برقه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

خوشبختی خوشحال بودن مردمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *