مک کافی : لیست کشورهای دارای آمادگی بالای سایبری

گزارش جدیدی که درباره امنیت سایبری کشورها منتشر شده نشون میده فنلاند و سوئد دارای بالاترین آمادگی سایبری در جهان هستن.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری مهر، این رتبه بندی بوسیله شرکت مک کافی و براساس بررسی و مشاهده کارشناسان امنیت سایبری از اندازه دفاع سایبری ملتهای جور واجور ارائه شده. در این گزارش پیشنهاد شده واسه بالا رفتن امنیت سایبری به مراجع حقوقی قدرت بیشتری داده شه.

بریتانیا در این رتبه بندی از نظر آمادگی دفاع سایبری در کنار کشورهایی مانند آمریکا، اسپانیا، آلمان و فرانسه قرار گرفته. این رتبه بندیا براساس کیفیت سنجیده شده آمادگی سایبری، توانایی واسه مقابله با طیفی از خطرها و حملات سایبری مناطق و کشورای جور واجور انجام گرفته.

 

معیارهای امتحان آمادگی سایبری

نمودارهای اینفوگرافی شرکت مک کافی نشون میدن آمادگی سایبری مناطق و کشورای جور واجور براساس معیاری پنج امتیازی سنجیده شدن که هیچ کدوم از گزینه های مورد مطالعه امتیاز کامل رو به دست نیاورده ان.

براساس گزارش مک کافی، بالاترین امتیاز براساس وجود اختیارات بنیادینی مثل وسایل محافظتی مانند دیواره های آتیش یا فایروالهای مناسب ( برنامه هایی واسه جلوگیری از رسیدن غیر مجاز به سیستم یه رایانه) و برنامه های ضد ویروس کسب می شن. هم اینکه واسه دادن بالاترین رتبه ها، وجود موارد پیچیده تری مثل حکومتهای آگاه به مسائل سایبری و وجود آموزش مناسب در این مورد هم در نظر گرفته می شن.

 

برترینها و آخرینهای سایبری کدوما هستن

بر این پایه کشورای فنلاند، سوئد و هم اینکه رژیم اشغالگر قدس متخصصانی که در حال آماده سازی این گزارش بودن رو حیرت زده کردن. این کشورها نسبت به حملات سایبری که دریافت می کردن از مقاومت بالایی بهره مند بودن. این در حالیه که این گزینه ها، مخصوصا رژیم اشغالگر قدس در هر دقیقه بیشتر از هزار حمله سایبری رو مخصوصا از طرف گروه هکرهای “ناشناس”  دریافت می کنن.

در طرف دیگه این رتبه بندی، کشور مکزیک رو به عنوان آخرین کشور قابل رتبه بندی که از آمادگی سایبری برخورداره، معرفی کرده و دلیل این ضعف مکزیک هم تمرکز اکثریت مقامات کشور روی مشکل بزرگ  باندهای تبهکار و مواد مخدر اعلام شده.

اینطوری فنلاند، رژیم صهیونیستی و سوئد با کسب ۴.۵ امتیاز به عنوان آماده ترینا در برابر حملات سایبری معرفی شدن. در ادامه کشورای دانمارک، استونی، فرانسه، آلمان، هلند ،اسپانیا، بریتانیا و آمریکا با ۴ امتیاز از ۵ امتیاز در رتبه دوم قرار گرفتن.

پس از اون کشورای استرالیا، اطریش، کانادا و ژاپن با ۳.۵ امتیاز در رتبه سوم و کشورای چین، ایتالیا، مجارستان و روسیه با امتیاز ۳ در رتبه چهارم قرار گرفتن. در آخر این رتبه بندی برزیل، هند و رومانی با ۲.۵ امتیاز قرار گرفتن و مکزیک هم در این رتبه با امتیاز ۲ در رتبه آخر قرار گرفته. 

براساس گزارش بی بی سی، از دید خیلی از ناظران غربی، چین یکی از حمله کنندگان سایبری جهان هستش. اما از سویی دیگه کارشناسان چینی، این کشور رو یکی از قربانیان حملات سایبری می دونن.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید